"Luis Suarez giderse, İngilizler utanmalı"

Liverpool'un eski futbol direktörü Damien Comolli, Uruguaylı yıldız Luis Suarez'e büyük bir destek verdi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Luis Suarez giderse, İngilizler utanmalı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ocak 2013 12:37
Liverpool'un eski futbol direktörü Damien Comolli'den İngiliz futbolseverlere, Liverpool'un yıldız futbolcusu Luis Suarez'in üzerine çok geldiklerini belirterek sert uyarılarda bulundu.

Comolli yaptığı açıklamada, "Eğer Luis Suarez bu insanlar yüzünden Premier Lig'den uzaklaşmak zorunda kalırsa, bu İngiliz futbolu için bir utanç kaynağı olacaktır. Çünkü o kendini takımına, takım arkadaşlarına ve görevine adamış harika bir insan ve profesyoneldir" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Suarez'i bir "kazanan" olarak nitelendiren Comolli oyuncununda takımına her şeyi kazandırabilecek potansiyeli olduğunu da sözlerine ekledi.

Comolli açıklamalarının devamında, "Ben bu insanları anlamıyorum çünkü oyuncuların iyi yönlerine bakmaksızın her zaman yaptığı bir yanlışından dolayı sürekli eleştiriyorlar. Artık bu eleştirilere bir son vermek zorundalar" diyerek oyuncuya sahip çıktı.

Luis Suarez'in Hollandalı olmamasına rağmen Ajax'ta 21 yaşında kaptanlık görevine getirilmesine dikkat çeken eski futbol direktörü, "Yabancı bir ülkede bu yaşta bir insanı kaptan yapıyorlarsa o oyuncu mükemmeldir" sözlerini kullandı.

"BU FUTBOL DOSTUM HENTBOL DEĞİL"

Öte yandan Uruguaylı oyuncu bugünkü Manchester United maçında Patrice Evra'yla yeniden karşı karşıya gelecek ve el sıkışacak. Suarez, Evra'ya ırkçı söylemeleriden dolayı Premier Lig yönetiminden tam 8 maç oynamama cezası almıştı.

Geçtiğimiz pazar günü Konferans Ligi takımı Mansfield ile oynanan FA Cup mücadelesinde Suarez'in topa eliyle dokunmasından ve karşılaşmayı 2-1 Liverpool'un kazanmasından sonra da Uruguaylı'ya bir hayli tepki geldi.

Manchester United'lı oyuncu Buttner, Twetter hesabından yaptığı açıklamayla Suarez'i tekrar ateşe attı. Buttner, "Suarez'in eli olmasaydı Mansfield en azından bir beraberlik alabilirdi. Bu futbol dostum hentbol değil" sözlerini kullandı ve ortam yeniden gerilmiş oldu.

Liverpool menajeri Brendan Rodgers ise, "Ona karşı söylenen sözler artık haddini aştı ve gülünç olmaya başladılar" diyerek öğrencisine arka çıktı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam