Karate heyecanı sürüyor

Türkiye Büyükler ve Veteranlar Karate Şampiyonası'nın 3'üncü gününde 3 kategoride şampiyonlar belirlendi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Karate heyecanı sürüyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Ocak 2013 18:44
Türkiye Büyükler ve Veteranlar Karate Şampiyonası'nın 3'üncü gününde 3 kategoride şampiyonlar belirlendi.

Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonanın 3. gününde 60 Kilo Bay Kumite kategorisinde Aykut Kaya şampiyon, Yusuf Şişman ikinci, Eyüp Güler üçüncü; 70 Kilo Bay Kumite kategorisinde Ömer Kemaloğlu şampiyon, İdris Demir ikinci, Adil Alişiroğlu üçüncü; 75 Kilo Bay Kumite kategorisinde ise Necati Pınarbaşı şampiyon, Haldun Alağaş ikinci, Alperen Doğan üçüncü oldu.

Dünya Büyükler Karate Şampiyonu Erkan

Dünya Büyükler Karate Şampiyonu Enes Erkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turnuvanın başarılı geçtiğini söyledi.

Erkan, yeni sezona başladıklarını belirterek, ''Burada Avrupa Şampiyonası'nın seçmeleri de yapılıyor. Ben ve Şeyda arkadaşım çok iyi başladık turnuvaya, Şampiyon olarak Avrupa Şampiyonası'na direkt katılma hakkı elde ettik. Bu başarımızı Akdeniz Oyunları'nda ve Avrupa Şampiyonası'nda da tekrar etmek istiyoruz'' diye konuştu.

Genç sporcuların üst düzeyde mücadele verdiğini vurgulayan Erkan, şunları kaydetti:

''Çok başarılı bir şampiyona oluyor, mücadele seviyesi çok yüksek. Herkes elinden gelenin en iyisini yaparak şampiyon olmaya çalışıyor. Turnuvada uluslararası şampiyonlukları bulunan birçok arkadaşımız var. O yüzden kaliteli maçlar çıkıyor.

Çok sayıda genç arkadaşımız müsabakalarda dövüşüyor. Bizlerin yerini bu genç kardeşlerimiz dolduracak. Türkiye bu konuda çok şanslı çünkü genç ve başarılı sporcularımız var. İnşallah bu şekilde devam ettikleri takdirde bizlerin yerini alacaklar.''
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam