Juve: "İstiyoruz"

İtalya Serie A takımlarından Juventus'tan Fildişi yıldız Didier Drogba için ilk kez bir açıklama geldi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Juve: 'İstiyoruz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ocak 2013 14:41
İtalya Serie A'da lider durumda bulunan Juventus'un Didier Drogba aşkı bitmiyor!

Son dönemde İtalyan basınında Juventus - Drogba eksenli bir çok haber çıktı ve bu haberler spekülasyondan öteye gidemedi ancak transfer süreci hakkındaki son sözü Juventus CEO'su Beppe Moratta söyledi.

Didier Drogba ile ilgilendiklerini ilk kez açıklayan Moratta, Fildişi oyuncunun transferindeki kilit rolün Çin'de kazandığı ücret olduğunu belirtti ve bu ücret üzerinde bir indirim yapılması durumunda transferin gerçekleşebileceğini söyledi.

"DROGBA'YI İSTİYORUZ AMA... "

Shanghai Shenhua'dan yıllık 10 milyon euroya yakın bir rakam kazanan Drogba'nın transferi hakkında konuşan Moratta, "Transfer döneminde her zaman oyuncularla ilgilenirsiniz, bizde bunu yapıyoruz. Drogba'dan yararlanabiliriz fakat bizim mali durumumuzla onun şartlarını aynı düzeye getirmek zorundayız, sonrasında teknik direkötürümüz Antonio Conte'yle konuşacağız." dedi.

La Gazetta delo Sport'ta yer alan haberde ise Juventus'un 2013-2014 sezonunun sonuna kadar Didier Drogba'ya 5.5 milyon euroluk bir teklif yaptığı belirtildi.

"ROSSI'YI BİZ DE İSTEMİŞTİK"

Moratta ayrıca, Fiorentina'da forma giyen Stevan Jovetic ve yine Villareal'den Fiorentina'ya transfer olan Giuseppe Rossi hakkında sorulan soruya ise, "Rossi, sakatlık yaşamadan önce öne çıkan oyunculardan birisiydi, 2011 yılında girişimimiz olmuştu. Umarım Rossi bundan sonra oynayacağı futbolla eski performansına kavuşur" ifadelerini kullandı.

Fiorentina'nın Berbatov'u transfer etmesini engelleyecek hiçbir faaliyetin içerisinde olmadıklarını belirten Moratta, "Şu an için Fiorentina'nın bir oyuncusuyla ya da ilgilendiği bir oyuncuyla görüşmedik ve herhangi bir girişimde de bulunmadık, dürüst olarak söyeyebilirim ki, Fiorentina'nın sezon başında Dimitar Berbatov'u almasınıda engelleyecek hiç bir şey yapmadık" diyerek kendilerine yapılan eleştirilerin haksız olduğunu savundu.

"JOVETIC İLE İLGİLENMİYORUZ"

Rossi'nin transferiyle berbaer, Stevan Jovetic'in "Torino'da oynamak isterim" açıklamasından sonra bu oyuncunun transferiyle ilgili dedikodular hat safhaya ulaşmıştı.

Moratta bu konuyla ilgili ise, "Jovetic harika bir oyuncu onunla herkes ilgilenebilir. Genç yaşıyla ve kalitesiyle birlikte ileride müthiç bir yetenek olacağı kesin. Fakat şuan kulübüyle herhangi bir görüşme yapmadık şu anki öyle bir niyetimiz yok" diyerek sözlerini noktaladı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam