İsmail Kartal: "En kötü bir puan alabilirdik"

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü İsmail Kartal, Alanyaspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
İsmail Kartal: 'En kötü bir puan alabilirdik'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Kasım 2020 19:16
İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü İsmail Kartal, Alanyaspor maçı sonrası zor bir rakiple oynadıklarını belirtti.

İyi bir takıma karşı iyi mücadele ettiklerini anlatan Kartal, "İlk yarı oyunun başlarında baskı yedik. Kendi yarı sahamızdan topu çıkarmakta biraz zorlandık. Antrenmanda bu eksikleri çalışmamıza rağmen geçişleri sağlayamadık. Bu da bizim tarafımızdan zorlayıcı bir durum oldu. Sonra uzun toplarla baskıdan kurtulup, hücum etmeye başladık. İlk yarıda bir net pozisyonumuz vardı." değerlendirmesinde bulundu.

İkinci yarı hamleler sonucunda maçı çevirmeyi düşündüklerini ancak iki hücum oyuncularının sakatlandığına dikkati çeken Kartal, şunları kaydetti:

"Oyuncularımızın sakatlanması bütün planlarımızı bozdu. Elimizdeki oyuncularla Alanyaspor'a cevap vermek isteyerek maçı çevirmek istedik. Baktığımızda zaten bütün ikili mücadelelerde öndeyiz. Topla oynama hemen hemen kafa kafaya gidiyor. Biraz daha dikkatli olsak belki en kötü bir puanla ayrılabilirdik. Oyunculara mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sonuçta bir maç kaybettik. Alanyaspor'a da başarılar diliyorum."Tümü
TÜMÜ