İnegölspor'a Bulgaristan'dan kardeş kulüp

İnegölspor ile Bulgaristan 2. Lig takımlarından Lyubimetz 2007 ''kardeş kulüp'' protokolü imzaladı.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
İnegölspor'a Bulgaristan'dan kardeş kulüp
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2013 16:56
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden İnegölspor ile Bulgaristan 2. Lig takımlarından Lyubimetz 2007 ''kardeş kulüp'' protokolü imzaladı.

İnegölspor Onursal Başkanı ve Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın makamında imzalanan protokol törenine, İnegölspor Kulüp Başkanı İlhan Korkmaz, Lyubimetz 2007 Kulübü Başkanı Atanas Stalev, Yenice beldesi Belediye Başkanı Hasan Aksu ile İnegölspor 2. Başkanı Kurtiş Güleç katıldı.

Aktaş, törende yaptığı konuşmada, kısa bir süre önce İnegöl'den bir heyetin ilçenin ''kardeş şehri'' olan Bulgaristan'ın Novi Pazar kentindeki şenliklere katıldığını belirterek, bu sırada Lyubimetz 2007 Kulübü'nün de ziyaret edildiğini söyledi.

Bugün kulüp başkanı Atanas Stalev'i ağırladıklarını belirten Aktaş, ''Bulgaristan ziyareti sırasında 'kardeş kulüp' olma isteği resmiyete döküldü. Lyubimetz 2007 kulübü geçtiğimiz günlerde Bursa'ya kampa geldi. Bu kampta Bursaspor ile hazırlık maçı yaptı. 19 Ocak'ta da İnegölspor ile hazırlık maçı yapacak. Bunların hepsinin güzel bir dostluğun başlangıcı olacağını düşünüyorum'' diye konuştu.

Konuk başkan Stalev, İnegölspor ile kulüplerinin ''kardeş belediye'' gibi çalışma yapması gerektiğini ifade ederek, ''Aramızdaki dostluk maçlarının en iyi seviyede olması gerek. Kulüpler arası çalışmalar da yapacağız'' dedi.

İnegölspor Başkanı İlhan Korkmaz ise aylar önce atılan dostluk köprüsünün geliştiğini, sporun kardeşlik ve dostluk olduğunu bu şekilde gösterdiklerini, kulüplerin oluşturduğu dostluğun iki şehri bir birine daha iyi bağlayacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından ''kardeş kulüp'' protokolü imzalandı.

İmza töreninde Aktaş Stalev'e İnegölspor'un forması ile çeşitli hediyeler verdi, Stalev ise Aktaş'a takımın atkısı ile formasını hediye etti.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam