Iguodala: "Ben de Steph için aynısını yapardım"

Miami Heat'in yeni oyuncusu Andre Iguodala, eski takım arkadaşı Stephen Curry'nin, kendisini Ja Morant ve Dillon Brooks'a karşı savunması hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Iguodala: 'Ben de Steph için aynısını yapardım'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Şubat 2020 12:38
Miami Heat'in yeni oyuncusu Andre Iguodala, eski takım arkadaşı Stephen Curry'nin, kendisini Ja Morant ve Dillon Brooks'a karşı savunması hakkında konuştu.

Miami'ye takas olmadan ve iki yıllık bir uzatma kontratı imzalamadan önce, Iguodala, Memphis Grizzlies'den eski takım arkadaşları Brooks ve Morant'ın kendisine laf atmasına maruz kalmıştı. Curry, 2015 NBA Finalleri MVP'sine gereken saygının gösterilmesi için, Iguodala'nın son kazandığı Larry O'Brien kupasıyla fotoğrafını paylaşmıştı.

Iguodala, savunmasına gelen eski takım arkadaşı hakkında şunları söyledi:

"Evet, o benim adamımdır. Ben de onun için aynısını yapardım. Ancak içinde bulunduğumuz nesli, uğraştığımız yeni millenial'ları, sosyal medyanın nasıl yürüdüğünü ve bunun genç bir adamı nasıl besleyebileceğini anlıyorum."

Brooks, ilk olarak Iguodala'ya laf atan kişiydi. Yorumları herkes tarafından konuşulur hale geldiğinde, Curry Instagram'dan hızlı bir şekilde cevap vermişti. Buna karşılık olarak Morant ise, Kevin Durant'in Finaller MVP'si kupasıyla fotoğraf paylaşıp olaya dahil olmuştu.

"BUNLARI HİÇ KİŞİSEL ALMIYORUM"

Iguodala, oyuncular arasında bir tatsızlığa neden olabilecek şeylerle hiç ilgilenmediğini ve ne Brooks'un, ne de Morant'in görüşlerini asla kişisel olarak almadığını belirtti:

"Hayır, hiç de değil. Hayır, hiç de değil. Ligdeki her oyuncu benim adamımdır. Biliyorsunuz, ben birlikçi biriyim. Oyuncular önce gelir. Onların güvenliği, onların iş güvenliği, sağlığı, zihinsel sağlığı. Basketbol oynamayı bitirdikten sonra, önce gelen budur. Bu yüzden onları gördüğümde, bunları görmüyorum. Tek gördüğüm, buradan çıktığında herhangi bir şekilde yardım edebileceğim biri olması."

"Emekli oyuncularımızla olduğu gibi. Birkaç yıl önce, dört ya da beş yıl önce emekli oyuncuların bir öğle yemeğinde konuşmuştum ve hepimiz birbirimize bağlı gibiydik. Bu tarz şeyleri ciddiye alıyorum. Umarım bunu çözerler. Ama evet, bunların hiçbirini kişisel almıyorum."

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
SPORX ÖNERİYOR
www.hazirol.gov.tr adresinde yayımlanmakta olan ve toplumda afet farkındalığını artırmayı amaçlayan eğitim videolarına da AFAD Acil mobil uygulamasından ulaşılabiliyor.
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ