Hidayetoğlu: "Hedefimiz kalıcı olmak"

Yıldız Erkek Voleybol Milli Takımı'nda antrenör Kazım Hidayetoğlu yaptığı açıklamada hedeflerinin şampiyonalarda kalıcılık olduğunu dile getirdi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Hidayetoğlu: 'Hedefimiz kalıcı olmak'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Ocak 2013 14:45
Voleybolda, Yıldız Erkek Milli Takımı Antrenörü Kazım Hidayetoğlu, ''Hedefimiz erkek voleybolunda Avrupa ve dünya şampiyonalarında kalıcı olmak'' dedi.

Ankara'da yapılan Avrupa Şampiyonası Elemeleri 2. tur (D) Grubu maçlarını yenilgisiz lider tamamlayan ve finallere katılma hakkı kazanan Yıldız Milli Takımının Antrenörü Kazım Hidayetoğlu, iyi oynayarak, iyi bir sonuç elde ettiklerini belirtti.

Hidayetoğlu, ''Yıldız Milli Takım, üçüncü kez Avrupa Şampiyonası finallerinde yer alacak. İlk kez 1997'de elemeleri geçerek final hakkı elde etmiştik. İkincisine ev sahibi olarak katıldık. Şimdi yine elemeleri başarıyla geçerek finallerdeki yerimizi aldık'' diye konuştu.

Elemelerde oynadıkları 5 maçta da sivrilen bir oyuncu olmaksızın takım oyunuyla sonuca gittiklerini anlatan Hidayetoğlu, şöyle devam etti:

''Voleybol takım oyunudur. Biz de takım olmanın ve voleybolun gereklerini sahaya yansıtarak amacımıza ulaştık. Bu durum bizim açımızdan sevindirici. Hedefimiz erkek voleybolunda Avrupa ve dünya şampiyonalarında kalıcı olmak. Türk erkek voleybolu olarak üst düzey şampiyonalarda sürekli yer almayı hedefliyoruz. Dünya Şampiyonası elemelerinde de aynı başarıyı gösterip finallere yükselmek istiyoruz. Başarıda süreklilik temel hedefimiz olacak. Gerisi zaten gelecektir.''

Hidayetoğlu, gelişimlerini tamamlamak için çok sayıda turnuva oynamayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam