Hawkins'in olay fotoğrafı!

Galatasaray Medical Park'ta David Hawkins’in 'keyif verici yasaklı madde' kullandığı gerekçesiyle tedbirli olarak TBF Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi sarı-kırmızılı camiada şok etkisi yarattı.

Haber; Hürriyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Hawkins'in olay fotoğrafı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Ocak 2013 08:34
Galatasaray Medical Park'ın kaptanı David Hawkins'in doping testi pozitif çıktı. Sarı kırmızılıların ABD'li forveti keyif verici yasaklı madde kullandığı gerekçesiyle tedbirli olarak TBF Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Hawkins'e, Galatasaray'ın 22 Aralık 2012 tarihinde Gaziantep BŞB ile yaptığı maç sonrasında doping testi yapıldı. WADA akreditasyonu bulunan Köln Doping Kontrol Laboratuarı'ndan gelen doping testi sonuçları pozitif çıktı ve 30 yaşındaki forvetin A numunesinde yasaklı maddeye rastlandı.

GORDON O ANI ÖLÜMSEZLİŞTİRDİ

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; All-Star 2013 organizasyonun bitmesinden sonra Galatasaray Medical Park'ta forma giyen Dawid Hawkins, Jamont Gordon, Ersin Dağlı ve Carlos Arroyo bir gece kulübüne gitti. Geç saatlere kadar eğlenen sarı kırmızılı oyuncuların ellerindeki purolar, önlerindeki içki şişeleri dikkatlerden kaçmadı. Galatasaraylıların bu eğlenceli gecesini bu fotoğrafla ölümsüzleştiren ise Jamont Gordon oldu.B NUMUNESİNİN AÇILMASINI İSTEDİ

İdrar örneğinde keyif verici yasaklı maddeye rastlanan David Hawkins'in savunması istendi ve yıldız oyuncu tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Sürecin devamı için Hawkins'in savunması beklenmeye başlandı. Hawkins, B numunesinin açılmasını da talep etti. TBF Disiplin Kurulu karar vermek için Köln'den ikinci test sonuçlarını bekleyecek. Bu sonucun da pozitif çıkması durumunda cezası açıklanacak.

ULM MAÇINDA FORMA GİYMEDİ

Olay, yıldız oyuncunun kariyerinde ikinci kez yaşanıyor. Hawkins'in, Roma forması giydiği dönem 5 Haziran 2007'deki Siena maçında da "Cannabis" kullandığı ortaya çıkmış ve 3 ay ceza almıştı. Tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk edilen Hawkins, tedbir kaldırılana kadar takımdan uzak kalacak. ABD'li oyuncu takımının dün akşam Eurocup'ta oynadığı ULM maçında da forma giyemedi.

"YEMİN EDERİM HİÇBİR MADDE KULLANMADIM"

Hawkins'te keyif verici maddeye rastlanırken, G.Saray Basketbol Takımı koçu Ergin Ataman'ın bu şok haber sonrası ABD'li basketbolcuya "Böyle bir madde kullanıyor musun?" sorusunu ilettiği öğrenildi. Hawkins'in ise cevabı şu oldu: "Hayır, yemin ederim kullanmadım. Kullanmıyorum."

HABER ÖNCE F.BAHÇE'YE GİTTİ

Galatasaray, Hawkins olayının şokunu yaşarken, ABD'li oyuncunun doping testinin pozitif çıktığı haberi sarı kırmızılı kulüpten önce Fenerbahçe'ye ulaştı. Geçmişteki Cemal Nalga olayındaki gibi bu durumdan da ilk önce sarı lacivertliler haberdar olurken, Galatasaray yöneticileri pazartesi gecesi saat 01.00'de olayı öğrendiklerini belirtti.

CEZASI 2 SENE OLABİLİR

ABD'li oyuncunun doping testinin pozitif çıkması soruları da beraberinde getirdi. Daha önce de keyif verici madde kullandığı ortaya çıkan Hawkins, duruma itiraz eder ve B numunesini de açtırıp, o numunesi de pozitif çıkarsa cezası 3 aydan fazla olacak. Kullanılan maddenin kokain olması halinde ise alacağı ceza 2 seneyi bulacak.

MURAT ÖZYER DE 'POZİTİF' DEDİ

Galatasaray Şubesi Koordinatörü Murat Özyer, Royal Halı Gaziantep BŞB ile yaptıkları maçın ardından David Hawkins'ten alınan doping numunesinin pozitif çıktığını belirtti. Özyer, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından önceki gün kendilerine konuyla ilgili bildirim yapıldığını da belirtti.

CHATMAN 3 AYLA KURTARMIŞTI

Türkiye'de daha önce Beşiktaş forması giyen Mire Chatman benzer bir olayla gündeme gelmişti. Keyif verici madde kullandığı tespit edilen Chatman, olayı itiraf etmiş ve B numunesini açtırmadığı için 3 ay ceza almıştı.

onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg


GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam