Guardiola sessizliğini bozdu

Barcelona'dan ayrıldıktan sonra takım çalıştırmayan Joseph Guardiola, İngiltere Premier Ligi'nde bir takım çalıştırmayı istediğini açıkladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Guardiola sessizliğini bozdu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Ocak 2013 01:58
İspanyol teknik direktör Joseph Guardiola, Barcelona'dan ayrıldığından beri takım çalıştırmamasında karşılık gündemden düşmüyor. Katalan devinden ayrıldıktan sonra hakkında hangi takımı çalıştıracağına dair bir çok iddia ortaya atılan başarılı çalıştırıcı İngiltere Premier Ligi'nde olan hayranlığını dile getirdi.

İsmi en son Alman devi Bayern Münih ile anılan 41 yaşındaki çalıştırıcı şu açıklamaları yaptı:

"İngiliz futbolunun ambiansını ve taraftarlarını her zaman büyüleyici buldum. İtalya'da Latinler sizi kazandığınızda destekler, kaybettiğinizde ise öldürür. İngiltere'de beni şaşırtan şey insanların her durumda verdiği destek ve bu çok güzel. Belki bu yüzden bir gün orada takım çalıştırma fırsatım var."

"Futbolcu olarak orada oynama hayalim gerçekleşmedi; ama gelecekte orada takım çalıştırarak diğer teknik direktörler gibi tecrübe kazanmayı ümit ediyorum. O ligde oynamak eşsiz bir şey. Destek inanılmaz. Desteği, ortamı, medya ilişkilerini ve oyuncu tarzlarını, her şeyi yaşamak istiyorum. Daha 41 yaşındayım ve gencim. O yüzden ileride orada takım çalıştırma bu zevkini tadabilirim"

İŞTE GUARDIOLA'NIN AÇIKLAMALARI:

Tümü
 Reklam