Geniş önlemler alınacak

PTT 1.Lig'de bu hafta Manisaspor ile Karşıyakaspor arasında oynanacak maç öncesinde güvenlik görevlileri stat çevresinde kuş uçurtmayacak.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Geniş önlemler alınacak
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ocak 2013 15:26
Manisa'da bu hafta sonu oynanacak Manisaspor-Karşıyaka maçı için geniş güvenlik önlemleri alınacak.

Maç öncesinde, Manisa Emniyet Müdürü Yunus Çetin'in her iki takımın yöneticileriyle Fatih Parkı Polis Lokalinde biraraya geldiği toplantıda maç için alınacak güvenlik önlemleri görüşüldü.

Toplantıda Manisaspor Kulübü Yöneticisi Mustafa Pekçetin, Karşıyaka Kulübü Başkan Vekili Seyhan Evlioğlu'na çiçek vererek, müsabakanın centilmenlik içerisinde geçmesini, hak edenin kazanmasını istediklerini söyledi.

Ligde ikinci yarının ilk maçının Karşıyaka ile oynanacağını hatırlatan Pekçetin, Emniyet Müdürü'nün girişimleriyle Manisa'da ilk kez böylesi bir organizasyonla maç öncesinde rakip takım yöneticileriyle biraraya geldiklerini dile getirdi.

Mustafa Pekçetin, şunları söyledi:

''Emniyet Müdürlüğümüz tarafından son 15 günden bu yana Manisaspor taraftarları ile davet edilen Karşıyaka taraftarlarına yönelik eğitim toplantıları yapıldı. Toplantılar halen de yapılmaktadır. Manisaspor taraftarları olarak ilk yarıda ceza almadık, bunda Emniyet Müdürlüğü'nün büyük başarısı olduğunu düşünüyorum. Karşıyaka maçı da dahil olmak üzere sezon sonuna kadar da böyle süreceğine inanıyoruz.''

Karşıyaka Spor Kulübü Başkan Vekili Seyhan Evlioğlu da sporun dostluk, kardeşlik olması gerektiğini vurgulayarak, kendilerine yapılan davetten ve Manisa'da ağırlanmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Evlioğlu, ''Maç öncesinde bu tür toplantıların olmasında büyük fayda görüyoruz. Kırgınlıklar, şunlar bunlar olabilir. Her şeyi bir tarafa bırakarak bundan sonrasına bakmamız lazım. Takımlarımıza başarılar diliyorum. İnşallah hak edenler hak ettiği yeri bulsunlar'' diye konuştu.

Taraftarlara sağduyu çağrısında bulunan Evlioğlu, ''İnşallah taraftarlarımızın arasında da aynı dostluk devam eder. İyi olacağına dair bazı sinyaller de var'' dedi.

-''Taviz verilmeyecek''-

Emniyet Müdürü Yunus Çetin de, herkesin belirlenen kurallara uyması gerektiğini hatırlatarak, alınan tedbirlerde hiç kimseye taviz verilmeyeceğini vurguladı.

Maç ile ilgili daha önceki olaylardan dolayı en üst düzeyde tedbirlerin alındığını, müsabakada binin üzerinde polisin görev yapacağını söyleyen Çetin, taraftar temsilcileri ve kulüp yöneticileriyle biraraya gelerek, maçın fair-play çerçevesinde geçmesi için çaba sarf ettiklerini dile getirdi.

Şimdilik tüm gelişmelerin güzel ve olumlu olduğunu, taraftar temsilcilerinin seyircilere hakim olacağına inandıklarını vurgulayan Çetin, tüm taraftarların maçta görevli polislere yardımcı olacaklarına inandığını ifade ederek şunları söyledi:

''Alınan tedbirleri çok sıkı bir şekilde takip edeceğiz. Ne tür tedbir aldıysak bunlardan kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Gelen taraftarların bu tedbirlere harfiyen uyacağına inanıyoruz. Aşırı alkollü ve biletsiz gelen hiç bir seyirci stada sokulmayacak, bunu herkesin bilmesini istiyoruz. Bu tür seyirciler daha şehir girişindeki kontrol noktalarından şehre sokulmadan geri döndürülecektir. Ayrıca, alınan tedbirler çerçevesinde maç sırasında kamera çekimlerimiz devam edecek, en ufak olumsuzluklara yol açanlara anında müdahale edilerek, etkisiz hale getirilecek.''

Bundan böyle Karşıyaka maçlarının gayet centilmence olacağına, aradaki dargınlık ve kırgınların atılacağına inandığını vurgulayan Çetin, müsabakanın bayram havasında geçeceğine inandığını sözlerine ekledi.


GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam