FIFA'dan çok sert ceza!

Uluslararası Futbol Federasyon, Kore'de 2011 yılında gerçekleşen şike skandalına ismi karışan 41 futbolcunun profesyonel futbol oynamasını yasakladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
FIFA'dan çok sert ceza!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ocak 2013 13:37
FIFA, Kore'de 2011 yazında 41 futbolcunun karıştığı şike olayları hakkında son kararını verdi.

Disiplin komitesi, Kore Futbol Federasyonu tarafından soruşturmada adı geçen oyuncuların tamamına verilen ömür boyu futboldan men yasağını global hale getirme kararı aldı.

Ancak bu oyuncular arasında büyük pişmanlık duyduklarını belirten 21 oyuncuya 200 ile 500 saat arasında futbol ile ilgili toplum hizmeti yapmaları durumunda 2 ila 5 yıl arasında profesyonel futbol hayatına dönme şansı da tanındı.

Bu şartlı tahliye durumunun oyunculara, amatör kulüplerde altyapı ve profesyonel anlamda spor hayatını sürdüren futbolculara yapacakları şike karşıtı sunumlar sonrası devreye gireceği belirtildi.

İTALYA'DA DA KARAR VERİLDİ! "CONTE SUÇSUZ"

FIFA'nın bu kararının ardından İtalya'da EURO 2012 öncesi patlak veren şike skandalı ile ilgili yapılan soruşturmalar sonrasında da alınan ilk kararlar açıklandı.

İtalya Futbol Federasyonu'nun yayımladığı bildiride Bari'nin Traviso'ya 1-0 ve Salerno'ya 3-2 kaybettiği karşılaşmalarda şike tespit edildiği belirtilirken; oyunculardan Gillet, Guberti, Hooks, Santoruvo, Fusco, Pianu, De Vezze, Colombo, Caputo, Belmonte, Stellini, Lanzafame, Marco Esposito, Spadavecchia, Parisi ve Andrea Masiello'nun polise verdiği ifadelerden yararlanıldığı vurgulandı.

Soruşturmada adı geçen isimlerden Inter'in genç oyuncusu Andrea Ranocchia'nin şuç unsuru içeren şike olayına karıştığına karar verilirken, Juventus teknik direktörü Antonio Conte'nin ise suçsuz olduğu ifade edildi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam