Fenerbahçe'ye geliyor

Fenerbahçe'nin İspanyol kulübü Atletico Madrid ile Emre Belözoğlu'nun transferi için anlaşmaya vardığı belirtildi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Fenerbahçe'ye geliyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
31 Ocak 2013 11:54
Ara transfer döneminin son günlerinde büyük bir hareketlilik yaşayan Fenerbahçe, Pierre Webo ve Reto Ziegler'in ardından Emre Belözoğlu'nun transferinde de mutlu sona ulaştı.

Emre Belözoğlu ile 2.5 yıllık anlaşmaya varan sarı-lacivertli yönetim, bugün de menajer Ahmet Bulut aracılığıyla Atletico Madrid ile anlaştı. Atletico Madrid'e 750 bin euro bonservis bedeli ödeyecek olan Fenerbahçe'nin transferi resmi olarak açıklaması bekleniyor.

Emre Belözoğlu kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'ye dönmekten dolayı büyük bir mutluluk duydupunu dile getirmişti.

TRANSFERİ BİZZAT KOCAMAN İSTEDİ

Fenerbahçe'nin Emre Belözoğlu hamlesi, sarı-lacivertli camiada derin fikir ayrılıklarını da beraberinde getirdi. Emre'nin yeniden sarı-lacivertli formayı giyecek olmasında başkan Aziz Yıdlrıım'ın büyük bir rolü olduğu iddia edilse de transferin ğperde arkasında aslında teknik direktör Aykut Kocaman'ın olduğu öğrenildi.

Fenerbahçe'den Atletico Madrid'e transferinde Aykut Kocaman ile yaşadığı sorunlar ön plana çıkan Emre, sarı-lacivertli formaya veda etmesin ardından yaptığı açıklamalarda da medya çıkan haberlerin büyük oranda gerçeği yansıttığını dile getirmiş ve Kocaman ile bir sorun yaşadıklarını belirtmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi yayın organı Tam Saha Dergisi'ne verdiği röportajda, Atletico Madrid'e transferinin hem Fenerbahçe hem de Aykut Kocaman için iyi olacağını ifade eden Emre, "Çözülmeden devam eden bir problem olduğu için ayrılmam gerekiyordu" demişti.

Atletico Madrid'de istediği forma şansını yakalayamayan Emre'nin yeniden takıma dönmesini isteyen Aykut Kocaman, sarı-lacivertli yönetime verdiği raporda milli futbolcunun en kısa süre içerisinde transfer edilmesini istedi.

"ARAMIZDA YAŞANANLARI UNUTMAM MÜMKÜN DEĞİL"

Bundan sonraki hayatında ona başarılar dilerim. İspanya'ya giderken beni aramadı. Dolayısıyla konuşmadık. Umarım Atletico Madrid'de çok başarılı olur. Kimseye kızgın ve kırgın değilim. Ama Emre ile aramızda yaşanan tatsızlıkları asla unutamam. Çünkü bunlar unutulur ve affedilir cinsten değildi. Ancak bunlar geride kaldı. Artık herkes kendi yolunu çizmeli" şeklinde konuştu.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam