Eriş: "Ankaragücü mağlubiyeti faza abartıldı"

Adanaspor Teknik Direktörü yaptığı açıklamada önlerinde 15 maç olmasına karşılık, Ankagücü mağlubiyetinin fazla abartıldığını her takımın her takımı yenebileceğini söyledi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Eriş: 'Ankaragücü mağlubiyeti faza abartıldı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
31 Ocak 2013 14:04
Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, ligin bitmesine 15 maç olmasına rağmen aldıkları Ankaragücü mağlubiyetinin fazla abartıldığını belirtti.

Levent Eriş, yaptığı yazılı açıklamada, Ankaragücü mağlubiyeti sonrası ''şampiyonluk kaçırılmış'' gibi bir hava yaratılmaya çalışıldığını belirterek, her takımın mağlup olabileceğini ifade etti.

Geçen yıl play-off finalinde Kasımpaşa'ya mağlup olarak Süper Lig'e çıkma şansını kaybettiklerini hatırlatan Eriş, şunları kaydetti:

''Kasımpaşa maçını nasıl kaybettiğimiz ortada. O travmayı bile atlattıktan sonra, daha 15 maç olmasına karşın Ankaragücü mağlubiyetinin biraz fazla abartıldığını
düşünüyorum. Puan sıralamasında üzerimizdeki takımların bir çoğunu yenmeyi başardık. Hiçbir kulvarda aciz kalmadık, kalmayacağız. Bu yenilgi ne ilk, ne de son olacaktır. Önemli olan ligin sonunda takımın bulunduğu konumdur. Sabırlı olmalı ve takımımızı sonuna kadar desteklemeliyiz. Puan sıralamasına baktığımızda ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır. Hiç kimse bu takım başarısızmış gibi bir hava estirmeye çalışmasın. Bizi buralara getiren bu futbolcular olduğu gibi şampiyonluğa götürecek olanlar da mevcut futbolcu kardeşlerimdir. Bir kaşık suda fırtınalar koparmaya hiç gerek yok'.'

Eriş, hedeflenen şampiyonluğa ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirterek, taraftarlardan umutsuzluğa kapılmamalarını istedi.


GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam