Daum Bundesliga'yı istiyor

Türkiye'de de uzun yıllar görev yapan Alman teknik adam Cristoph Daum, yeniden Bundesliga'ya dönmeyi çok istediğinis söyledi.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Daum Bundesliga'yı istiyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ocak 2013 20:15
Altı aydan bu yana takım çalıştırmayan olan teknik direktör Christoph Daum, Bundesliga'ya dönmek istiyor.

30 yıldan beri antrenörlük yaptığı için bir müddet ara vermenin çok iyi olacağı düşüncesiyle sezon başındaki teklifleri değerlendirmediğini söyleyen Christoph Daum, "Hedefim gelecek sezon yine bir takımı çalıştırmak. Bundesliga ilk sırada geliyor, fakat teklif gelirse bu benim şartlarıma uyacak bir takım olmasına dikkat edeceğim. Ayrıca Asya ve Arap Ülkeleri'nde teknik direktörlük yapmak, çalışmak cazip olsa gerek" dedi.

Alman Bild gazetesine konuşan 59 yaşındaki Daum, "Futbolsuz bir yaşam düşünemiyorum. Futbol benim hayatımın adeta ayrılmaz bir parçası.. Özellikle Alman futbol liglerini itinalı bir şekilde takip ediyorum" dedi. Bayern Münih'in Şampiyonlar Ligi'nin kazanabileceğini belirten Daum, Bayern Münih menajeri Matthias Sammer'in hırsıyla takıma çok katkı verdiğini söyledi. Jürgen Klopp'un Almanya'nın en iyi teknik direktörü olmasına ise Daum, "Klopp iyi bir antrenör, kendisine saygı duyuyorum. Ödülü de kazandı, fakat benim için Freiburg antrenörü Streich yılın hocası. Dar bir kadroyla çok çok başarılı oldu" diye konuştu.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam