Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry: "Durant'le oynamak, kişiliğimi güçlendirdi"

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, üç sezon boyunca Kevin Durant ile oynamanın "kişiliğinin temelini güçlendirdiğini" söyledi.

Haber; Sporx.com
Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, üç sezon boyunca Kevin Durant ile oynamanın "kişiliğinin temelini güçlendirdiğini" söyledi.

Curry, pek çok basketbolcunun, Warriors'ın beş yıllık final serileri döneminde yaşadıklarını deneyimlemediğine inanıyor. 31 yaşındaki yıldız oyuncu, şimdi kendine çok daha fazla güveni olduğunu belirtti:

"Beni sağlamlaştırdı. Kişiliğimi, dünya görüşümü ve son üç yıl içinde bulunduğumuz yerlerin yükseklikleri arasında gezdiren şeyleri sağlamlaştırdı. Eleştiri, dikkat, basketbol harareti ve oynadığımız seviye açısından, pek çok insan bizim deneyimlediklerimizi yaşamıyor."

"Benim kim olduğumun temelini daha da güçlendirdi. Bunu yapmanın pek çok farklı yolu olduğunu biliyorum ve herkesin farklı yaklaşımlarına, zihniyetine, açısına ve onları neyin harekete geçirdiğine ya da motive ettiğine saygı duyuyorum. Ama beni benim yolumla gerçekten rahatım."

Bununla birlikte, Durant'in Curry'nin gölgesinde oynarken biraz üzgün olduğuna inanılsa da, Warriors ekibi, KD'nin ne kadar iyi olursa olsun, Warriors her zaman Steph'in takımıydı.