Carlinhos'a Burak ayarı!

Galatasaray, tıpkı Burak Yılmaz'da olduğu gibi Carlinhos için de sözleşme fesih maddesini kullanarak transferi gerçekleştirebilir.

Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Carlinhos'a Burak ayarı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
05 Ocak 2013 11:56
Ara transfer döneminde özellikle sol bek mevkiine transfer yapmak için kolları sıvayan Galatasaray'da tüm gözler kaleci antrenörü Taffarel'den gelecek habere çevrildi.

Galatasaray'ın Alanya'da yaptığı kampa teknik direktör Fatih Terim'in raporu doğrultusunda katılmayan Taffarel bir yandan Fluminense diğer bir yandan da Carlinhos'un danışmanlık şirketi olan Europe Sports Group ile görüşmelerini sürdürüyor.

Fluminense ile olan sözleşmesi 2014 sonunda sona erecek olan Carlinhos için '5 milyon dolarlık fesih' maddesini kullanmak isteyen sarı-kırmızılı yönetim, Taffarel'in Brezilyalı futbolcuyu ikna etmesini bekliyor.

CRISTIAN'IN DA MENAJERLİK ŞİRKETİ... 

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Cristan ile İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu Tom'un da danışmanlığını yapan Europe Sports Group ile görüşmelere başlayan Taffarel, Brezilyalı futbocuyu da ikna etmeye çalışıyor. Taffarel'in önündeki en büyük engeller ise Fluminense Başkanı Peter Siemsen ve Santos... Carlinhos'u kesinlikle satmak istemeyen Siemsen, Brezilyalı sol bekin yıllık ücretine de yüzde 50 zam yapmayı planlıyor.

5 MİLYON DOLARA FESİH OLABİLİR

Carlinhos'un Brezilya Milli Takımı'na yükselmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyan Siemsen, Santos'un Carlinhos'a ilgisine "Kadromuzu güçlendirmek zorundayız" ifadeleri ile karşılık verdi. Carlinhos'un 5 milyon dolarlık fesih maddesini kullanmaması için büyük bir baskı yapan ve oyuncunun yıllık ücretine zam yaparak sözleşmesini uzatmayı planlayan Siemsen'in kaliteli oyuncuları yüksek ücretler ödeyerek kadroda tutmasının altında yatan en büyük güvence kaynağı ise Brezilya Corrica'nın yayın gelirlerinin bu sezon yaklaşık 2 katına çıkacak olması...

BAŞKAN BIRAKMIYOR, SANTOS DA DEVREDE... 

Fluminense Başkanı Siemsen'in Carlinhos planının yanı sıra Santos'un da Brezilyalı sol bek için ısrarını sürdürmesi Taffarel'in işini daha da zorlaştırıyor. Ailesinin de baskısından dolayı Santos'a dönmeye sıcak bakan Carlinhos kısa bir süre önce yaptığı açıklamada Fluminense'de mutlu olduğunu ancak bir takıma transfer olacaksa bu takımın Santos olacağını dile getirmişti.

TRANSFERİN ÖNÜNDEKİ ÜÇ ENGEL:

1- Carlinhos'un ailesinin Santos'a dönmek istemesi.
2- Fluminense Başkanı Siemsen'in Carlinhos'un sözleşme şartları düzeltecek olması.
3- Brezilya Ligi yayın gelirlerinin artması ve buna bağlı olarak Fluminense'nin ekonomik olarak daha güçlü duruma gelecek olması

TRANSFERİN GERÇEKLEŞMESİNİ SAĞLAYACAK ÜÇ NEDEN:
1- Brezilya'da Taffarel'e duyulan güven, saygı ve saygı
2- Galatasaray'ın 'şu anda' Fluminense'den daha iyi şartları Carlinhos'a sunmayı planlaması
3- Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynaması.

HABER - Fatih ŞAMLIOĞLU 

İŞTE G.SARAY'IN İSTEDİĞİ O İSİM | İZLEYİNTümü
 Reklam