Benitez konuştu! "Benden memnunlar"

Chelsea'nin İspanyol menajeri Rafael Benitez, Chelsea taraftarının büyük bir kısmının kendisinden memnun olduğunu dile getirdi.

Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Benitez konuştu! 'Benden memnunlar'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ocak 2013 11:06
İngiltere Premier League takımlarından Chelsea'de menajer Rafael Benitez hakkında yapılan eleştiriler hakkında açıklamalarda bulundu.

İspanyol menajer gerçek Chelsea taraftarının takımı desteklediğini ve takımın başarılı olmasını istediğini belirterek son zamanlarda kendi sahalarında oynadıkları maçlarda taraftarların olumsuz atmsoferinin de takım üzerinde negatif bir etki yaratmadığını söyledi.

ELEŞTİRİLERİ KABUL ETMEDİ

İspanyol teknik adam yaptığı açıklamada, "Gerçek Chelsea taraftarı takımının arkasında duruyor. Bazıları tabii ki öfke gösterebilir ama genel itibariyle herkes takımının kazanmasını istiyor. Ben kendi geleceğimi değil takımın kazanmasını daha çok düşünüyorum. Dün ailemin yanından Londra'ya dönerken trende bazı Chelsea taraftarlarıyla konuşma fırsatımız oldu ve onlar benim çalışmamdan gayet memnunlar. Benim bir profesyonel olduğumu ve ne yapmak istediğimi görüyorlar" diyerek eleştirileri kabul etmedi.

HERKESİN POZİTİF DÜŞÜNMESİ GEREKİYOR

53 yaşındaki teknik adam sözlerinin devamında ise, "Bazı taraftarlarla fırsat oldukça konuşmaya çalışıyorum ama herkesle konuşmam mümkün değil çünkü üç günde bir maç oynuyoruz ve benim görevim herşeyi analiz edip futbolcuların durumuna bakıp bir karar vermek. Bazı oyuncuları neden tercih etmediğini sebepleriyle birlikte açıklamama rağmen bazıları beni hala eleştiriyor. Daha başarılı olabilmek için bütün taraftarların pozitif düşünmesi gerekiyor. Ben takımın başına gelmeden önce her maçta gol yiyen bir takım vardı ama ben geldikten sonra bunu yarı yarıya azalttık ve kesinlike daha fazla gol atıyoruz" ifadelerini kullanarak takıma olumlu bir etki yaptığının altını çiziyor.

İÇ SAHADA BAŞARISIZIZ AMA...

Chelsea menajeri takımın son altı deplasmandan galip ayrıldığını ama son altı iç saha maçından beşinde puan kaybettiklerinide kabul ederek, "Bu noktada önemli olan şey buraya gelen takımların tutumu. Son iki maça baktığımızda 11 futbolcununda defans yaptığı takımlara karşı oynadık. Elimize kazanmak için bazı fırsatlar geçti ama başarılı olamadık" diyerek sözlerini noktaladı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam 
EN ÇOK YORUMLANANLAR