Barcelonalı yıldızlardan %70'lik fedakarlık

Barcelonalı futbolcular, maaşlarının yüzde 70'inden vazgeçti ve kulüp çalışanlarına %100 destek vereceklerini açıkladılar.

Haber; Sporx.com ve AA, Fotoğraf; AA
Barcelonalı yıldızlardan %70'lik fedakarlık
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Mart 2020 15:15
Barcelonalı futbolcular, koronavirüs salgını boyunca takımlarına destek olabilmek adına maaşlarının yüzde 70'lik kısmından vazgeçmeyi kabul etti.

İlk açıklamaları Lionel Messi ve Luis Suarez, sosyal medyadan paylaştı.

İşte Messi ve Suarez ile birlikte tüm Barcelonalı futbolcuların yaptığı ortak açıklama:

"Ortaya çıkan olağanüstü durum nedeniyle maaşlarımızın %70'lik kısmını almamayı kabul ediyoruz. Ancak, kulüp çalışanlarına yönelik desteğimiz yüzde 100 devam edecektir.

Bu maaş indirimini yapmayı kabul etmemizdeki amacın anlaşılmasını istiyoruz. Biz her zaman bu olağanüstü durumun farkındaydık. Ancak, kulübün içindeki insanların da karıştığı bir linç operasyonudur. Bu fedakarlığı kabul etmeyecekmişiz gibi bir ortam oluşturuldu.

Takım arkadaşları olarak kulübe nasıl yardım edeceğimizi bulmaya çalışıyorduk. Ayrıca, kulüpte çalışan insanlara da destek olmanın bir formülünü arıyorduk. Biz sadece kulüp için doğru formül arayışındaydık."

Barcelona'da sporcuların, Kovid-19 salgının sona ermesinin ardından maaşlarını yine tam olarak almaya devam edeceklerini açıklandı.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ