Bakan Kılıç'tan stat müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Akdeniz Oyunları için Mersin'de yaptırılan stadyumun, mevsim koşulları dikkate alınmaksızın, 24 saat esasına göre kuvvetli bir şantiye mantığıyla, mayıs ayında kullanıma hazır hale getirileceğini bildirdi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Bakan Kılıç'tan stat müjdesi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Ocak 2013 17:57
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Akdeniz Oyunları için Mersin'de yaptırılan stadyumun, mevsim koşulları dikkate alınmaksızın, 24 saat esasına göre kuvvetli bir şantiye mantığıyla, mayıs ayında kullanıma hazır hale getirileceğini bildirdi.

Kılıç, beraberindeki heyetle 2013 Akdeniz Oyunları kapsamında yapılan stadyum inşaatında incelemede bulundu.

Yüklenici firmaların yetkililerinden inşaatla ilgili bilgiler alan Kılıç, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde stadyumda yüklenici firma değişiminin yaşandığını söyledi.

Stadyumu mayıs ayında teslim almayı planladıklarını ifade eden Kılıç, şu bilgileri verdi:

''20 Haziran'da 17. Akdeniz Oyunları'nın seremonisini burada yapmak gibi bir planımız var. Şantiyede gördüğümüz iş planı tamamen bu takvime uygun olarak dizayn edilmiş. Bu stadyum, mevsim koşulları dikkate alınmaksızın, 24 saat esasına göre kuvvetli bir şantiye mantığıyla, mayıs ayında Akdeniz Oyunları'nın kullanımına hazır hale getirilecek. Haziran ayı boyunca da stadyumdaki tesisler yapılacak. 20 Haziran'da Akdeniz Oyunları'nın seremonisini, haziran sonunda da kapanış seremonisini yeni stadyumda yapmaya inşallah muvaffak olacağız. Bütün tedbirler buna göre alındı.''
Türkiye'de ekonomik istikrarın bulunduğunu, ödeneklerden yana ve proje detaylarından yana herhangi bir sıkıntı olmadığını belirten Kılıç, Türkiye'deki müteahhitlik sektörünün ve müteahhitlik sektörüne üretim yapan, yan sanayi sektörünün imalat kalitesi açısından da bir problem bulunmadığını kaydetti.
Özel koşullardan dolayı ilk yüklenici firmanın işi bırakması gibi bir durumun söz konusu olduğunu dile getiren Bakan Kılıç, ''Bununla ilgili tedbirler gerek bakanlığımız, gerekse Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından hızla alındı. Şantiye yeniden kuruldu, yolumuza devam ediyoruz. Bizim açımızdan bakıldığında bir problem yok. En kapsamlı iş, stadyum olduğu için en son stadyum ve poligonu teslim alacağız'' dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Kılıç, ''Mersin'de 500 milyon liralık bir yatırım gerçekleştiriliyor. Bu yatırımlarla Mersin'i spor kenti haline getiriyoruz. Kentin vizyonu değişiyor. Her şey zamanında yetişecek. Para var, istikrar var, kararlılık var. Allah'ın izniyle hiç bir gecikme yaşanmayacak'' diye konuştu.

-Milli atlet Nevin Yanıt ile buluştu-

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Mersin gezisi kapsamında, inşaatları süren Nevin Yanıt Atletizm Tesisi, Servet Tazegül Basketbol Sahası, yüzme havuzu, tenis kompleksi, jimnastik salonu ve Akdeniz Köyü'ndeki çalışmaları da inceledi.

Kılıç, Nevin Yanıt Atletizm Tesisi'ni ziyareti sırasında Londra Olimpiyat Oyunları'nda Kadınlar 100 metre engelli atlamada Türkiye rekoru kıran ve finalde 5'inci olan milli atlet Nevin Yanıt ile bir araya geldi.

Atletizm pistine milli bir sporcunun adının verilmiş olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Bakan kılıç, ''Bu tesis, Nevin açısından ve Mersin açısından büyük bir gurur. Mersin'i bu anlamda şanslı görüyorum. Nevin, özellikle Mersinli gençler ve genç kız çocuklarımız için önemli bir rol model. İnşallah buralardan çok daha fazla Nevinler yetişecek. Nevin'in de çok şansı var. İnşallah Akdeniz Oyunları'nda da kendini gösterme imkanı bulacak'' dedi.

Nevin Yanıt ise, böyle bir tesise isminin verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Akdeniz Oyunları'nın koşulacağı pistte kendi adının olmasının kendisine avantaj yaratacağını kaydetti.

Bakan Kılıç'a incelemeleri sırasında Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Mersin Milletvekilleri Nebi Bozkurt ve Ahmet Tevfik Uzun ile Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Bekir Korkmaz da eşlik etti.

Bu arada, Bakan Kılıç'ın katılımıyla Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörlüğü'nde düzenlenmesi planlanan basın toplantısı da, programın yoğunluğu nedeniyle iptal edildi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam