Aykut Kocaman'dan "niyet" göndermesi!

Fenerbahçe'nin Bursaspor'u 3-2 yendiği karşılaşmadan sonra değerlendirmelerde bulunan Aykut Kocaman hakemin iki takım tarafından da maç sonu tartışılmasını yorumladı.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Aykut Kocaman'dan 'niyet' göndermesi!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Ocak 2013 23:10
Ziraat Türkiye Kupası A Grubu mücadelesinde Fenerbahçe geri düştüğü maçta Bursaspor'u 3-2 mağlup etti. Fenerbahçe sportif sorumlusu ve teknik direktör Aykut Kocaman maç sonunda yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Kocaman maçta geriden gelerek kazanmalarının kendilerine önlerindeki zorlu süreç için özgüven getireceğini söylerken hakemin iki takım tarafından da tartışılmasını önemli ifadelerle yorumladı:

ÖZGÜVEN GETİRECEK

"Maçtan önce söylemek istediğim şuydu, Şubat ayının sonuna kadar 14 tane karşılaşma gözüküyordu. Çok yoğun bir trafik olacak. O nedenle maça çıkarken, arkadaşlarla da konuştuğumuz şeyler buradan çıkaracağımız galibiyet ve Perşembe içeride alabileceğimiz maç bize dinlendirme zamanı kazandıracaktı.

Bursaspor organize ve güçlü bir takım. İki takım da çok istekli başladı. Biz erken bir şekilde golü bulduk. Golü bulduktan sonra bunu artırmak istedik, girişimlerde de bulunduk. İlk yarı pas bağlantısını çok tecrübeli oyuncularımız olmasına rağmen sıkıntılarımız oldu. Savunma arkasına sarkma konusunda ise daha iyi gözüktük. İkinci yarıda Bursaspor'un tempoyu artırma isteği normaldi, buna nasıl cevap vereceğimiz önemliydi. Oyunu biraz daha pasa döndürerek önde basmak istedik. Bir anda beraberlik ve ardından yenilen golle kritik bir süreç başladı. Maçı döndürmek için oyuncu değişiklikleri yaptık.

Şu maçta geriye düşmek beklenilen bir şey değildi. Bu maçı deplasmanda bu şekilde geriden gelip almak bize büyük bir moral verecek. Önümüzdeki haftalara bu galibiyet özgüven olarak çok büyük katkı sağlayacaktı. Böyle olacağına inanıyorum."HAKEMLER İÇİN "NİYET" GÖNDERMESİ

"İki tarafta da hakem hakkında tepki oluşturuyorsa hakemlerin biraz kendilerine dönüp bakması gerek. Bugün Yunus Yıldırım, yarın başka biri. Pozisyonlar, fauller çalıp çalınmaması bunlar normal anlık şeyler. Yanlışlar olabilir. Önemli olan oyunun gidişatı, buna müdahalesi. Maçın gidişatında niyet konusunda bazen bazı şeyler gözüküyor. Bunu art niyet olarak söylemiyorum. Bugünlük bu kadar konuşmak yeterli..."

Kocaman öne geçtikleri golden sonra şapkasını yere atarak sevinmesiyle oluşan görüntü için "Bu yeni Aykut Kocaman mı?" şeklinde gelen soruya, "Yok öyle bir şey. Bizim ülkemiz klişeler ülkesi. Medya bana bir takım şeyleri yakıştırdı, öyle kalsın. Benim için bir önemi yok." cevabını verdi.

Tümü
 Reklam