Arda Turan'ın İspanya'daki ev sahibinden olay iddialar

Arda Turan'ın futbolculuk döneminde Barcelona'da forma giydiği zamanlarda kullandığı evin sahibi, genç teknik adamın eve zarar verdiği gerekçesiyle şikayette bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Arda Turan'ın İspanya'daki ev sahibinden olay iddialar
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Nisan 2024 12:39
Arda Turan'ın futbolculuk döneminde Barcelona'da forma giydiği zamanlarda kullandığı evin sahibi, genç teknik adamın eve zarar verdiği gerekçesiyle şikayette bulundu.

İpsanyol basınından El Periodico de Espana'nın haberine göre; Arda Turan'ın Barcelona'daki ev sahibi Türk futbolcu ve çevresinin eve yaklaşık 230 bin euro'luk bir zarar verdiğini ifade etti.

Arda'nın Barcelona futbolcusuyken kiraladığı evin sahibi, eve verilen zarar sebebiyle Barcelona İl Mahkemesi'ne dava açtı. Haberde mahkemenin ilk etapta şikayetçi ile anlaştığını ancak daha sonra Arda Turan'a yapılan bildirimde diplomatik usulsüzlükler var olduğu gerekçesiyle davanın yeniden açıldığı belirtildi.

230 BİN EURO'LUK HASAR

Öte yandan haberde; yaklaşık 18 milyon euro değer biçilen eve verilen 230 bin euro'luk zararın bilirkişi tarafından tespit edildiği yazılırken, ev sahibinin Arda Turan'ın eve çok az özen gösterdiği ve Arda evde olmadığı zaman arkadaşlarının çılgın partiler düzenlediğine dair sözleri yer aldı.

"PERDELERİ CİNSEL BİR SALINCAK YAPTILAR"

En büyük hasarın bu partilerin esnasında oluştuğunu belirten ev sahibi, "perdelerin cinsel bir salıncak olarak kullanıldığı" yönünde beyanatta bulundu.

Arda'nın evde olduğu dönemde de birçok hasar oluştuğunu söyleyen ev sahibi, "Her yerde, hatta mobilyaların üzerinde bile sigara yanıkları bıraktılar. Futbol izlerken gol atıldığında, golün kimden geldiğine bağlı olarak, televizyon kumandasını havuza atıyorlardı. O kumanda bin euro!" sözlerini sarf etti.

Öte yandan haberde; ev sahibinin Arda'nın evi ilk tuttuğu dönemdeki heyecanını anlattığı ve "Yaşasın Barça" diye bağırdığını ifade ettiği belirtilirken, Arda'nın kendisinden önce evde kalan "gayrimüslim" kiracıların kalıntılarının temizlenmesi için evi dezenfekte ettiğine yer verildi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam