Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Anthony Davis için, genç yıldızlarından vazgeçmediler!

Denver Nuggets ve Boston Celtics'in, Anthony Davis takası için en güvendikleri genç oyuncuları olan Jamal Murray ve Jayson Tatum'ı takas paketlerine dahil etmedikleri açıklandı.

Haber; Sporx.com
Denver Nuggets ve Boston Celtics'in, Anthony Davis takası için en güvendikleri genç oyuncuları olan Jamal Murray ve Jayson Tatum'ı takas paketlerine dahil etmedikleri açıklandı.

Anthony Davis'i Los Angeles Lakers'a takas etmeye karar vermeden önce, New Orleans Pelicans ön ofisi, Davis için neler sunabileceklerini görmek için diğer ekiplerle de ilgilenmişti. AD takasına ilgi gösteren bir takım da Denver Nuggets'tı.

"MURRAY KONUSUNDA ÇOK ISRARCI OLDULAR"

Bununla birlikte, Denver Post'tan Mike Singer'a göre, Nuggets ekibi yükselen yıldızları Jamal Murray ile yollarını ayırmakta tereddüt ettikleri için, her iki taraf da görüşmelerinde çok uzlaşamadı:

"Pelicans, Davis için yapılacak herhangi potansiyel bir anlaşmanın, Nuggets'ın yükselen yıldızı Jamal Murray'yi dahil etmek zorunda kalması konusunda ısrar etti. Bu, bir ay önce son on yılındaki en başarılı sezonunu bitiren Nuggets'ın benchten gelen bir oyuncusuydu."

BOSTON, TATUM'I VERMEDİ

Pelicans, yeniden yapılanmalarının biraz daha hızlı olması için, AD'nin takasına uyan takımlardan alabilecekleri kadar varlık almak istemişti. Boston Celtics ile takas konusunu tartıştıklarında, en iyi genç oyuncuları Jayson Tatum'ı vermeyi de reddetmişlerdi.

Davis'in kampı, Nuggets ve Celtics gibi ekiplerin tekliflerini sınırlama nedenlerinden biri olan, Lakers ve New York Knicks'ten başka hiçbir takıma uzun vadeli çalışma niyetinde olmadıkları durumunu açıkça belirtmişti.