Almanya'da ortak karar Bayern Münih

Almanya Bundesliga'da top koşturan futbolcuların büyük çoğunluğu, şampiyonluğa en yakın kulübün Bayern Münih olduğunu düşünüyor.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Almanya'da ortak karar Bayern Münih
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ocak 2013 14:08
Almanya Birinci Futbol Liginde (Bundesliga) oynayan futbolcuların büyük bir bölümü Bayern Münih'in şampiyon olacağına inanıyor.

Kicker dergisinin geleneksel olarak yaptığı ve Bundesliga'da oynayan 224 futbolcunun katıldığı anketin ikinci bölümünde, futbolcuların yüzde 96-si bu sezon Bayern Münih-in şampiyon olacağını düşünüyor. Geçen sezonun şampiyonu Borussia Dortmund'un şampiyon olmasına şans verenlerin oranı ise sadece yüzde 4-te kaldı.

Futbolcular, UEFA'nın 2020 Avrupa Şampiyonası-nın çeşitli ülkelerde yapılması yönündeki projesini olumlu bulanların oranı yüzde 41,8 olurken, yüzde 58,2'lik bir bölümün bunu istemediği ortaya çıktı.

Sezonun çıkış yapan oyuncusu Einracht Frankfurtlu Sebastian Rode olurken, düşüşte olan oyuncu olarak da Hoffenheim'in kalecisi Tim Wiese gösterildi.

Futbolcuların yüzde 50'si sezonun ilk yarısında sürpriz yapan takımı olarak Eintracht Frankfurt'u gösterirken, yüzde 30,6 oranında ise SC Freiburg için oy kullanıldı.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam