Zlatan'dan Ronaldo ve Jose mesajı

Paris Saint Germain'in İsveçli yıldızı Zlatan Ibrahimovic, Pep Guardiola, Jose Mourinho ve Cristiano Ronaldo hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Zlatan'dan Ronaldo ve Jose mesajı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
31 Ocak 2013 14:02
- SPORX DIŞ HABERLER - Paris Saint Germain'in İsveçli yıldızı Zlatan Ibrahimovic, İspanyol gazetesi Marca'ya röportaj verdi. Ibrahimovic, kendisi ve takımıyla ilgili açıklamalarının yanında Mourinho ve Guardiola hakkında da ilginç söylemlerde bulundu.

İşte Zalatan Ibrahimovic'in verdiği röportaj;

* Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Valencia'yla karşılaşacaksınız. Bu eşleşmeyle ilgili yorumun nedir?

"Zor bir eleme turu olacak. Valencia hemen hemen tüm İspanyol takımları gibi iyi oyuncuları olan çok iyi bir takım. Şampiyonlar Ligi'nde kolay maç yok ama sonucu alacağımızı düşünüyorum. İyi oynamak, denemek ve zevk almak zorundayız."

* Valencia eşleşmesindeki kilit nokta ne olacaktır?

"Valencia iyi futbol oyunuyor. Dikkatli olmak zorundayız. İlk maç çok önemli olacak. Karşımızda zor bir ekip var ve konsantre olmamız gerekiyor. Kimin turu geçeceğini küçük ayrıntılar belirleyecektir"

PAROLAM BELLİ; "ÇOK ÇALIŞIYORUM"

* Hollanda, İtalya ve İspanya'da lig şampiyonlukları yaşadın fakat Şampiyonlar Ligi sevinci henüz yaşamadın. Tamamlanmamış bir başarı diyebilir miyiz?

"Çalışıyorum (Gülüyor). Benim en büyük amacım Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu. Paris Saint Germain'le büyük bir şansım var çünkü mükemmel bir takıma sahibiz. Göreceğiz."

* Şuan Lyon'la beraber aynı puanda ve averajla lidersiniz. Fransa Ligi'nde şampiyon olabilecek misiniz?

"Şu an üç kulvarda birden yarışıyoruz. Çalışıyoruz ve her üçünüde mümkünse kazanmak istiyoruz. Hiçbirisinin bizim için önceliği yok. Mümkün olduğunca fazla kupa alarak sezonu kapatmak istiyoruz."

* PSG gibi yıldızları çok olan bir takımda bulunmak zor bir durummu?

"Her zaman çok iyi takımlarda ve çok büyük yıldızlarla beraber oynadım. Burasıda aynı şekilde. Başarılar kazanılabilecek doğru bir atmosfer burası."

* Farklı ülkelerde farklı takımlarda oynadın ve hepsindede başarı sağladın. Bu işin sırrı nedir?

"En önemli nokta çok çalışmak ve kendine inanmak. Kendi yeteneklerinize güveniyorsanız, bunların olması gerekir."

RONALDO VE MOURINHO YORUMU 

* Jose Mourinho ve Cristiano Ronaldo'nun gelecek sezon için buraya geleceklerine dair spekülasyonlar çıkmıştı. Bu konuda neler düşünüyorsun?

"Bu sadece Paris Saint Germain için değil, herhangi bir kulübün hem Mourinho hem de Ronaldo'yla adı geçiyorsa bu çok iyi bir haberdir. Çünkü Mourinho çok iyi bir teknik direktör ve Ronaldo'da dünyanın en iyi oyuncularından birisi. Fakat bunlar gerçek değil. İnsanlar rüya görüyor ve spekülasyon çıkarıyor, somut bir şeyler olmadıkça bu konuya cevap vermem doğru değil."

* Paris Saint Germani'e büyük yatırımlar yapıldı ve büyük yıldızlar geldi. Bu sene Paris Saint Germain'in yılı mı? Şampiyonlar Ligi'ni kazanabilecek misiniz?

"Harika bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Bu yolda hem Valencia'ya karşı hem de diğer turlarda diğer takımlara karşı iyi bir takım olarak oynamak zorundayız. Bu yeni bir proje ve sabırlı olmamız gerekiyor. Bazı takımlar yıllarca birlikte oynayan futbolculara sahip."

"BAYERN, PEP İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT"

* Pep Guardiola'yla birlikte çalıştın ve onun Bayern Munih'le sözleşme imzalaması bu dönemde en büyük haberlerden birisi oldu. Bu konudaki düşüncelerin neler?

"Bu kişisel bir karar. Ne hissediyorsa onu yapması gerekir. Ben her zaman buna önem veririm. Bu onun için büyük fırsat. Mutlu olması gerekir çünkü herkes böyle bir fırsata sahip olamaz. Bayern Munih, mükemmel oyuncularıyla, etkileyiciliğiyle, kulüp yapısı ve organizasyonuyla çok iyi bir kulüp. Alman mentalitesi farklıdır. Barcelona'da kazandığı başarıları tekrarlaması için bir şans. Dünyanın en büyük 5 takımından birisinde bulunuyor ve bu durum onu ayrıcalıklı yapacaktır"

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam