Zigana'da kayak şenliği

Zigana Dağı'nda düzenlenen kayak şenliğinde Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İsrafil Aslan, ''Doğa Sporu Kayak'' projesiyle, 200 ilkokul öğrencisinin kampa alınarak eğitim verildiğini söyledi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Zigana'da kayak şenliği
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ocak 2013 16:35
Trabzon-Gümüşhane sınırındaki 2100 rakımla Zigana Dağı'nda kayak şenliği düzenlendi.

Zigana Dağı'ndaki Gümüşkayak Tesisleri'ndeki şenlik sonrası AA muhabirine açıklama yapan Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İsrafil Aslan, Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında hazırlanan ''Doğa Sporu Kayak'' projesiyle, 200 ilkokul öğrencisinin kampa alınarak eğitim verildiğini söyledi.

Eğitimde başarılı olan öğrenciler arasında yapılan yarışmada, kayak yarışlarının slalom, büyük slalom ve süper C kategorilerinde Gümüşhane'yi temsil edecek sporcuların belirlendiğini anlatan Aslan, ardından kayak şenliği düzenlediklerini söyledi.

Aslan, şenliğe katılımdan çok memnun kaldıklarını belirterek, şöyle konuştu:

''Gümüşhane ve Trabzon'dan gelen üniversite öğrencileri ve vatandaşlarımız şenliğimize büyük katkı sağladılar, doya doya kayarak karın tadını çıkardılar. Hafta sonu olması dolayısıyla da katılım çok fazla oldu. Gelen kayakçılarımız, sporcularımız ve vatandaşlarımız kayabilmek için adeta sıra beklediler. Katılım bizleri çok mutlu etti. Herkese teşekkür ediyorum.''
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam