Zekeriya Alp: "Alıştık artık"

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden kendisine yönelik yayımladığı mesaj hakkında açıklamalarda bulundu.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Zekeriya Alp: 'Alıştık artık'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ocak 2013 15:23
Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, dün bir gazeteye verdiği röportajın ardından Fenerbahçe Kulübü'nün kendisine cevap olarak resmi internet sitesinde yayınladığı açıklama ile ilgili şunları söyledi:

"Benim ifade ettiklerim, benim açıklamalarım ortada. Sanırım bazı insanlar beni yanlış anladı. Fenerbahçe kulübünün bana bu konuyla ilgili cevap vermesi beni rahatsız etmedi. Böyle durumlara alıştık artık."

"TÜRK HAKEMLİĞİ İÇİN DÖNÜM NOKTASI OLDU"

Mardan Palace'de dün başlayan ve 11 Ocak'a kadar sürecek seminerin açılış konuşmasını yapan Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, koca bir sezonun ilk yarısı tamamladıklarını belirterek, "Birçok pozisyon yaşadık. Yeni dersler aldık. Bakmak ile görmek arasındaki farkı algılamak, doğru karar vermeyi de beraberinde getiriyor. İçinde bulunduğum camiada benim de görmediğim birçok detay olduğuna şahit oldum. Bu detaylardan en önemlisi futbol dünyasında eğitimin en iyi verildiği bölümün hakemler olduğunu gördüm. Geride bıraktığımız yıl Türk hakemliği için bir dönüm noktası oldu. Birkaç yıl öncesine kadar UEFA ve FIFA'da zorluk derecesi düşük karşılaşmalarda görev alan hakemlerimiz özellikle 2012'de Avrupa'da birçok karşılaşmada görev aldı. 2011-2012 sezonunda 227 hakemimiz yurt dışında görev yaptı. Bu sezonun ilk yarısında ise 172 hakemimiz yurt dışında görev aldı" diye konuştu.

"HAK ETTİĞİMİZ SAYGIYI İSTİYORUZ"

Toplum olarak bakarken görmeyen bir yapıya sahip olduğumuzu belirten Alp; "Bardağın dolu tarafından önce, burası neden boş diyerek boş tarafına bakıyoruz. Yapılan en ufak bir hatada acımasızca eleştiriliyoruz. Hakemlerin bardağının boş yanı hızla doluyor. Her geçen gün iyiye gidiyoruz. Bizim tek bir arzumuz var. Hak ettiğimiz saygıyı istiyoruz. Ön yargıların ortadan kalkmasını istiyoruz. Her maçın mükemmel yönetilmediğini de biliyoruz. Bir elin parmaklarını geçmeyecek hatalarda oluşan yoğun eleştiri ortamını anlamak mümkün değil. Ligin ikinci yarısında performanslarınız daha iyi olacağına eminim. Sizlere inanıyorum. Önce başkanınız, sonrada ağabeyiniz olarak sizlere başarılar diliyorum" dedi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam