Yunanistan'a dostluk eli

Ekonomik kriz nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Yunan yüzücüler, çalışmalarını Edirne'de sürdürüyor.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Yunanistan'a dostluk eli
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ocak 2013 16:14
Ekonomik kriz nedeniyle havuzlarını kullanamayan Yunan yüzücüler, idmanlarını Edirne'deki yüzme havuzunda yapıyor.

Yunanistan'dan antrenörleriyle Edirne'ye gelen 13 sporcu, idmanlarına Fatih Sultan Mehmet Kapalı Yüzme Havuzu'nda devam ediyor.

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serhat Ocak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yunanistan'ın Oristiada Mireas Yüzme Kulübü'nün antrenmanlarını rahat bir ortamda yapabilmek için kendilerinden talepte bulunduğunu söyledi.

Edirne Valisi Hasan Duruer'in kulübün talebini uygun gördüğünü anlatan Ocak, şöyle konuştu:

''Yunanistan'dan iki kulüp ilimizdeki yüzme yarışmalarına katıldı. Daha sonrasında hafta sonları geleceklerini ve havuzdan faydalanmak istediklerini söylemişlerdi. Dün itibarıyla kulüp çalışmalarına başladı. Sporcuların 13.00-15.00 saatleri arasında spor yapmalarını uygun bulduk. Onların rahat şekilde sporlarını yapabilmeleri için elimizden geleni seferber ettik.

Netice itibarıyla ülke politikamız olarak bütün dünyada milletlerle kucaklaşan, herkesle barış ve huzur içinde yaşamak isteyen bir milletiz.''

Türkiye'nin ihtiyacı olan ülkelere spor konusunda yardımcı olduğunu dile getiren Ocak, havuzun Yunan yüzücülere ücretsiz tahsis edildiğini kaydetti.

''Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın misyonu, gençliğe hizmettir''

Yunanistan ile sınır komşusu olunması dolayısıyla ülkeler arasında karşılıklı haklar bulunduğuna dikkati çeken Ocak, sözlerini şöyle tamamladı:

''Geçlik ve Spor Bakanlığı'nın misyonu, geçliğe hizmettir. Gençliğin tüm aktivitelerini, kültürel, sosyal ve sportif ihtiyaçlarının karşılanması noktasında bakanlığın misyonu vardır. Başka komşu ülkelerin gençleri netice itibarıyla bizim hinterlandımızda bulunuyor. Bu yüzden kendi milletimize ve vatandaşımıza hizmet ettiğimiz gibi aynı azim ve kararlılıkla diğer milletlerin gençlerine de hizmet sunmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Edirne'de bunun ilk adımları atıldı. Tabii ki komşu ülke Yunanistan'ın ekonomik sıkıntılarının her alanda olduğu gibi sportif alana da yansıması üzücü. Türkiye, dost ve büyük bir ülke olarak onlara yardım elini uzatmış bulunuyor. Biz de komşu ülkenin gençlerine tüm imkanlarımızı sunuyoruz.''
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam