Yazıcı'dan Orman'a: "Canı yanan benim"

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, kulübün divan toplantısında açıklamalarda bulundu.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Yazıcı'dan Orman'a: 'Canı yanan benim'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ocak 2013 22:42
Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ''Bir laf vardır, 'Hiçbir başarı cezasız kalmaz' diye. Ben buna inanıyorum. Ben bu cezayı fazlasıyla çektim'' dedi.

Bursaspor Divan Kurulu toplantısı, Baia Otel'de yapıldı. Bursaspor Kulübü'nün mali durumunun tartışıldığı toplantıda Yazıcı, en son söz almak istediğini söyledi. Ancak Divan Kurulu Başkanı Kadri Şankaya, tüzük gereği önce başkanın konuşması gerektiğini belirtti.

Bunun üzerine kürsüye çıkan Yazıcı, sözlerine N'Diaye transferine değinerek başladı. Bursaspor'un geçmişteki dönemde bırakın oyuncu satışından para kazanmayı, oynatamadığı oyuncuların alacaklarını bile faiziyle ödemek zorunda kaldığına değinen Yazıcı, ''Yıllarca bunlar oldu, ne çabuk unutuldu-'' yorumunu yaptı.

''Ben para kazanmak için oyuncu satmam, satmamam da lazım'' diyen Yazıcı, ancak bir oyuncunun Bursaspor'da kalmasını gerektiren şartların ortadan kalması durumunda kulübün bu işten maksimum karlı çıkması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

Yazıcı, oyuncu alırken de satarken de tek kararı kendisinin vermediğini ifade ederek, ''Futbolcuyu oynatacak veya oynatmayacak olan teknik direktördür. Bu transfer kararlarını müşterek alır, her zaman kulübün menfaatlerini ön planda tutarız. N'Diaye'nin konusu... Oyuncu geliyor, sana diyor ki; 'Ben artık oynamak istemiyorum.

Premier Lig'den bana teklif var.' Teknik direktör de ne diyecek kalmak istemeyen bir oyuncuya- 'Git' diyecek'' diye konuştu.

-Medyaya eleştiri-

N'Diaye'yi sattıklarını ve ardından hemen İngiltere Premier Lig'den oyuncu transfer ettiklerini anımsatan Yazıcı, şöyle devam etti:

''Ama bunlar nedense Bursa'da yanlış aksettirildi. 3 yılda bir şampiyonluk, bir üçüncülük, bir beşincilik yaşamışız. Her yıl Avrupa kupalarında oynayan, Türkiye Kupası'nda final oynamış bir takım taraftarını mutlu edemiyorsa, sorun takımda veya kulüpte değildir. Herkes kendine baksın, özeleştiri yapsın ama önce medya yapsın. Ben 4 yıldır sürekli kötü mü yönettim- El insaf... Bunca yıldır bir tek satır benimle ilgili iyi bir cümle okudunuz mu-

Bir laf vardır, 'Hiçbir başarı cezasız kalmaz' diye. Ben buna inanıyorum. Ben bu cezayı fazlasıyla çektim. Başıma neler geldiğini biliyorsunuz. Bir tek kuruşun hesabını veririz. Başımıza ne geliyorsa kulüp menfaati içindir. Bugün taraftarın olumsuz havasının sorumlusu medyadır. Siz bu yangına körükle gitmeye devam edin ama bu yangın bir gün sizi de içine alır, bunu unutmayın.''

-Kulübün ekonomik durumu-

Yazıcı, son dönemde kulübün ekonomik durumunun çok konu edildiğine dikkati çekerek, bununla ilgili gelecek ay yapacakları Mali Genel Kurul Toplantısı'nda detaylı açıklama yapacaklarını bildirdi.

Artık kulüpler için ''hesapsız harcama'' döneminin bittiğinin altını çizen Yazıcı, UEFA'nın ödeyemeyeceği kadar borçlanan kulüplere müsamaha göstermediğini dile getirerek, şunları söyledi:

''Bursaspor, geçmişte kurtarma politikaları yüzünden batmadı mı- Bursaspor'un yayın gelirlerinden başka dişe dokunur gelirinin olmadığının kimse farkında değil. Ne seyirci hasılatı, ne reklam gelirleri oyuncu primlerini bile ödemeye yetmiyor. Herkes bir elimiz yağda, bir elimiz balda zannediyor.

Twente maçı sonrası ağır eleştiriye uğradık. Sanki Bursaspor yıllarca Avrupa kupalarında mücadele etti. Dün akşamki Fenerbahçe maçı 2-1'ken alkış, 2-2 olunca homurtular, 3-2 yenik duruma düşünce eleştiri. Biz başarısız sonuçlar sonrası üzülmüyor muyuz- Ben kalıcı değilim. Ama başladığım işi de yarım bırakmak istemiyorum.

Onun için hala bir uğraşı içindeyim. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, Bursaspor'a verdiğim zamanı kendi işime ayırsam, işlerim bugünden çok daha fazla ileride olurdu.''

-Fikret Orman'ın girişimi-

Yazıcı, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın, Bursa'da iki camia arasındaki gerginliğin bitirilmesine yönelik girişimine de değindi. ''Barış tabandan olur'' diyerek fikrini söylediğini belirten Yazıcı, şöyle konuştu:

''Sanki barışı ben istemiyorum. Kavgacı olsam oraya gider, karıştırırdım. Kavga etme niyetinde değilim ama Bursa'nın haklarını korumak da benim işim. Hangi Beşiktaşlı bıçaklanmış- Küme düşme olayları yaşandı. Beşiktaş olayları nedeniyle aylarca hapis yatan insanlar var. Ben hala ağır cezada yargılanıyorum. Başkan geldi (Fikret Orman), popülizm bana göre. Biz ne dersek... Senin canın yanmamış ki kardeşim, canı yanan benim.''

-''Kimse elindeki yıldızı satmak istemez''-

Yazıcı, Ozan İpek ile ilgili bir soru üzerine ise ''Bazı şeyler anlatılmaz'' ifadesini kullandı.

Ozan İpek'i yıllar önce kendisinin Bucaspor'dan transfer ettiğini anımsatan Yazıcı, ''Belki ileride Ozan İpek'le ilgili hocamız da bazı şeyler söyleyecektir. O kadar şeyler oldu ki burada bunları söylersem hem kulübe hem de Ozan'ın futbol hayatına zarar vermiş oluruz. Ama şunu söyleyeyim; kimse elindeki yıldızı satmak istemez'' dedi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam