Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Wade, "9 verirdi" meme'leriyle ilgili: "9'u her türlü tercih ederim!"

Emekli Miami Heat efsanesi Dwyane Wade, bu yılın tartışmalı smaç yarışmasından sonra, herkesin kendisiyle ilgili "10 üzerinden 9" meme'ini yaratmasına güldüğünü belirtti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Emekli Miami Heat efsanesi Dwyane Wade, bu yılın tartışmalı smaç yarışmasından sonra, herkesin kendisiyle ilgili "10 üzerinden 9" meme'ini yaratmasına güldüğünü belirtti.

Wade, geçtiğimiz Şubat ayında United Center'da düzenlenen 2020 NBA Smaç Yarışması'nda yaptığı jüri üyeliği sonrasında, istemeden kendini internet meme'ine dönüştürmüştü.

Wade'in "9 verirdi" meme'leri, Boston Celtics'in 2.26m uzunluğundaki oyuncusu Tacko Fall'un üzerinden son derece zor bir smaç basan Aaron Gordon'a 9 puan vermesiyle hayat bulmuştu.

Wade'ın Heat'ten eski takım arkadaşı Derrick Jones Jr. yarışmayı kazandığı için, bu son smaca gelen puan, nihayetinde Orlando Magic oyuncusuna, yarışmaya mal olmuştu.

O zamandan beri, hayranlar Wade ile sosyal medyada dalga geçiyor ve Wade'in her paylaşımına "9 verirdi" meme'ini paylaşıyor.

"BEN 9'U HER TÜRLÜ TERCİH EDERİM"

Geçtiğimiz gece Instagram'da Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry ile bir canlı yayında konuşan Wade, bu meme'i bir kez daha ele aldı. Wade ve Curry'nin eşleri, Gabrielle Union ve Ayesha Curry de yayındalardı.

"Yaptığım her şeye 'Buna 10 üzerinden 9 verirdim' diye yorum yapan bir sürü insan var. Ben de '10 üzerinden 9'u her türlü tercih edeceğimi biliyorsunuz değil mi?' tribindeyim. Kesinlikle her türlü tercih ederim."

Wade ayrıca Curry'ye, Gordon'ın sadece son smacına göre kazanan ilan edilmesi gerekip gerekmediğini sordu.

Curry, cevap olarak: "O smaç onun en iyi smacı değildi ama kazanmalıydı. Önceki smaçları daha iyiydi. İkilemi anlıyorum. Aaron Gordon'un kazanması gerektiğini biliyorum."

Yarışmadan aylar sonra Wade, Jones'a karşı önyargılı olduğu için bazı taraftarlar tarafından suçlanmaya devam ediyor. Jones, kendine özgü birkaç etkileyici smacı tamamlamış olsa da, bazı insanlar girişimlerinin Gordon'lara kıyasla daha tekrara düştüğünü ve daha etkisiz olduğunu düşünüyor.

Wade aynı zamanda, kendisini eleştirenlere, Jones'a daha önceki smaçlarından birinde de 9 puan verdiğini hatırlattı.