Vural: "F.Bahçe elimizden kurtuldu ama..."

Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Trabzonspor ile oynayacakları lig maçı öncesinde yine çarpıcı açıklamalar yaptı.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Vural: 'F.Bahçe elimizden kurtuldu ama...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Ocak 2013 14:59
Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Pazar günü deplasmanda oynadıkları Fenerbahçe'nin ellerinden ucuz kurtulduğunu ancak, bu hafta sonu oynayacakları Trabzonspor'u mutlak suretle yenmek zorunda olduklarını söyledi.

Daha önce oynadıkları 8 maçta 3 galibiyet, 5 beraberlik alan Sanica Boru Elazığspor, hafta sonu kendi sahalarında oynayacakları Trabzonspor maçı hazırlıklarına başladı. SB Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Fenerbahçe maçında futbol şansının kendilerinden yana olmadığını belirterek, Marvin'e verilen kırmızı kart kararının ağır olduğunu savundu.

GEKAS TRANSFERİ HAKKINDA...

Hazırladığı transfer listesini yönetime verdiğini ancak bu listedeki futbolcuların transfer edilmemesinden yakınan tecrübeli antrenör Vural, "Ben olayın başında bir transfer listesi verdim, onu gerçekleştiremedik. Şimdi ben de pek transfere müdahil olmak istemiyorum. Yani çünkü o transfer gerçekleşirse ben o sorumluluğu üstüme alırdım ama bundan sonrakiyle ilgili transferlerde yönetim kurulu çalışıyor. Biz de elimizden geldiği kadar kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şu anda ne durumdalar bilmiyorum. Emin olun bilmiyorum yani araştırıyorlar işte Gekas ve birkaç tane oyuncuyla temasları var diye tahmin ediyorum. Tabi ki son aşamada bize de sorarlar yani, 'Hocam böyle durum var, ne dersin?' diye. Ama yani biz hayır desek yanlış olur, evet desek yanlış olur. Çünkü oyuncuyu tanımıyoruz, durumunu bilmiyoruz. Dolayısıyla artık ben bu aşamadan sonra bana kim gelirse sahaya çıkartır, oynatmaya çalışırım" dedi.

"VALLAHİ KİMİNLE OYNADIĞIMIZ MÜHİM DEĞİL"

Karadeniz temsilcisi Trabzonspor'un ligdeki durumu ile ilgilenmediklerini ifade eden Vural, "Vallahi kiminle oynadığımız mühim değil. Biz şimdi onlarla oynayacağız ve Coşkun Hoca gitti geçen hafta maçını izledi, biz de izledik. Dolayısıyla Trabzonspor takımının konumu itibariyle ne durumda olduğunu, çok detaylı irdelememiz mümkün değil. Bizi ilgilendirmiyor. Çünkü bizi ilgilendiren kesinlikle bizim kendi camiamızdan farklı bu maçı kazanma isteğidir. Kazanırsak 20 puan yapacak. Akhisar deplasmanda oynuyor. Mersin evinde oynuyor ama Nobre oyuncusu oynamayacak. Dolayısıyla diğer takımlara Kayseri'ye baktığınızda evinde Antalya ile çok zor bir maçı olacak. Onun üstündeki takımların da çok zor maçları var. Kazanırsak biz 20 puanla altımızdakilerden biraz daha uzaklaşmamız ve yukarısına tamamen yanaşmamız mümkün olacak. Tabi ki her maç böyle olacak. Yani artık bizim takımın rengi, cismi, nerede oynayacağız, ne yapacağız, işte kim olduğu, pozisyonu, şampiyonluğa mı, düşmeye mi oynuyor hiç umurumuzda değil. Tek umurumuzda olan karşımızda bir rakip olacağıdır" diye konuştu.

11 maçtan beri Bordo Beyazlı takımın başında olduğunu hatırlatan Vural, 3 galibiyet, 5 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldığını, takımın bir başarı grafiği yakaladığını kaydetti. Bir takımın Süper Lig'de 3 sezon kalmasından sonra tüm sıkıntıları aşabileceğini ifade eden Vural, "İnşallah Elazığspor camiası olarak, bu ligde 3 sene kalırsanız dertleriniz sıfırlanıyor. Yani bu seneyi hayırlısıyla aşarsak, ondan sonra artık yöneticisiyle, teknik adamıyla, oyuncusuyla daha deneyimli, daha lige alışmış, daha hata yapmayan, transferinde yada takım teşkilinde veya kulüp yönetiminde daha adım atmış, şimdi örneğin çok güzel stadımız oldu. Sağ olsun Ali bey, artık masaj odalarından tutun da stattaki yeni yedek kulübesine, Türkiye'de kimsede yoktur yani, ısıtmalı koltuklarla çok medeni modern, her şeyiyle dört dörtlük bir stadımız var. Ben sayın valimize, belediye başkanımıza ve gençlik spor il müdürümüze buradan teşekkür ediyorum.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam