Veli: 'Kanada tecrübesi çok etkili oldu'

Beşiktaş'ın genç futbolcusu Veli Kavlak, FIFA.com'a açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Veli: 'Kanada tecrübesi çok etkili oldu'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ocak 2013 09:31
Beşiktaş'ta Samet Aybaba'nın üzerine titrediği isimlerden biri olan genç futbolcu Veli Kavlak, FIFA.com'a Kanada'da katıldığı FIFA U 20 Dünya Kupası'yla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Kanada'da katıldığı 2007 yılındaki FIFA U-20 Dünya Kupası'nın kariyeri açısından çok büyük bir önem içerdiğini söyleyen genç futbolcu, Alexandre Pato, Arturo Vidal, Sergio Aguero, Angel Di Maria, Juan Mata, Luis Suarez, Martin Fenin ve Giovani Dos Santos gibi önemli futbolcularla aynı dönemde oynamanın çok farklı bir duygu olduğunu söyledi.

Veli Kavlak için FIFA.com'da 'Avusturya ve Beşiktaş'ın yıldızı' tanımlaması yapılırken genç futbolcu 2007 yılında U-20 Dünya Kupası'nda mücadele edem takımın şu an Avusturya Milli Takımı'nın iskeletini oluşturduğunu belirtti.

Veli Kavlak, o tarihte bu turnavada gösterdikleri başarı ile Avusturya'da manşet olduklarını söylerken o dönemde aynı milli formayı taşıdığı Prödl, Junuzovic'in Werder Bremen'de, Erwin Hoffer'in Eintracht Frankfurt'ta, Martin Harnik'in Stutgartt'ta futbol oynadığını belirtirken kendisinin de İstanbul'un en büyük kulüplerinden Beşiktaş'ta forma giydiğini söyledi.

Genç futbolcu ayrıca 5 ay sonra Türkiye'de başlayacak olan U-20 Dünya Kupası'nın da kendisine geçmişi hatırlatacak bir organizasyon olacağını sözlerine ekledi.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam