Validen Fikret Orman'ı şaşırtan soru

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'a, Bursa Valisi Şahabettin Harput'u ziyaret sırasında "Fenerbahçe mi şampiyon olsa sevinirdiniz, Bursaspor mu?" şeklinde bir soru yöneltti.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Validen Fikret Orman'ı şaşırtan soru
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2013 20:47
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Bursa Valisi Şahabettin Harput'u makamında ziyaret etti.

Beşiktaş'ın zor mali şartlara rağmen başarılı bir lig götürdüğünü takdirle izlediklerini belirten Vali Şahabettin Harput, "Ülkemizin güzide kulüplerinden Beşiktaş Kulübümüzün değerli başkanı Fikret Orman ilimizi ziyaret ediyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Beşiktaş'ın 1 asırlık tarihi boyunca, ülkemizin tanıtımına ciddi katkıları olduğunu izliyoruz. Beşiktaş kulübünün başkanla birlikte zor mali şartlara rağmen başarılı lig götürdüğünü takdirle izliyoruz. Başarılarının devamlı olmasını diliyor ve bekliyoruz. Kulüplerimizin başarısı ülkemizin başarısı demektir. Onun için yapılan her güzel çalışmayı takdirle izliyoruz ve destekliyoruz" diye konuştu.

FİKRET ORMAN: "YETER NOKTASINA GELDİ"
Beşiktaş'ın Osmanlı İmparatorluğu'ndan kalan en önemli kurumlardan bir tanesi olduğunu belirten Orman, "Mensubu olmaktan biz şeref duyduğumuz bir camia. Ülkeye önderlik yapan, taraftarımızla, hem de yaptığımız faaliyetlerle ülkede lider olmaya gayret ediyoruz. Türk sporuna hizmet etmeye çalışıyoruz. Bursa sevdiğimiz bir il. Eski dostluklarımız var. 10 binlerce Beşiktaş taraftarı var. Senelerdir anlamsızca bir yere gelen taraftarların arasındaki husumetin de artık kalkması gerektiğini düşünüyorum. Görüntülerin spora yakışmadığını, sporu yöneten kişilerin de risk alıp, gerçek bir spor adamı gibi davranması gerektiğini düşünüyoruz. Gerekli adımı atmak için gayret gösteriyoruz. Sözün 'yeter' noktalarına geldiğini düşünüyoruz. Çıkan olayların futbol ailesine zarar verdiğini düşünüyoruz" dedi.

"FENERBAHÇE Mİ OLSA SEVİNİRDİNİZ BURSASPOR MU?"
Bursa Valisi Şahabettin Harput tüm ülkedeki kulüplerin kardeş olduğunu belirterek, "Sayın başkanın beyanları önemli. Tüm ülkedeki kulüpler kardeştir. Spor müsabakaları kardeşler arasında yapılan müsabakalardır. Biz Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki ilişkilerin de böyle olmasını istiyoruz. Burada en büyük görev kulüp başkanlarına düşüyor. Kulüp yönetimlerinin artık bu noktada yapılması gereken neyse onu yapması ve insanların birbirlerinin maçlarına gitme noktasında bir kısım yasaklar yaşamaması, insanların maçlara giderken heyecanla keyfini yaşaması, yönetimlerin konuşurken de, 'ben' değil 'biz' lafıyla konuşması, öteleyici değil kucaklayıcı davranması gerekir. Bu noktada tam bir mutabakat içinde hareket edersek Türkiye'nin yarınları daha iyi olur" şeklinde konuştu.

Bursaspor'un şampiyonluk başarısının tüm Türkiye'yi gururlandırdığını belirten Vali Harput'un, "Fenerbahçe mi şampiyon olsa sevinirdiniz, Bursaspor mu? Beşiktaş olamadı nasılsa." sorusuna ise Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Hak eden kimse o kazanması" cevabını verdi.

Konuşmaların ardından Başkan Fikret Orman, Vali Harput'a 16 sırt numaralı ve üzerinde ismi yazılı Beşiktaş forması hediye etti.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam