Valdes'e ince gönderme

Barcelona teknik direktörü Tito Vilanova, Valdes'in sözleşmesini uzatmayacağını açıklamasının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Valdes'e ince gönderme
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ocak 2013 19:02
İspanyol kaleci Victor Valdes'in Barcelona'yla sözleşme uzatmayacağını açıklamasının ardından Tito Villanova'da konuyla ilgili görüşlerini bildirdi. Genç teknik adam, "Kararına saygı duyuyoruz. Bize gitmek istediğini daha önce belirtmemişti ama sözleşme yenilemeyeceğini söylüyor. Herkes nerede olmak istiyorsa onu yapmalıdır" ifadelerini kullandı.

Villanova, Valdes'den bir kuşku duymadığınıda belirterek, "Tabii ki sözleşmesi bitecek. Valdes gitmesi için iyi bir zaman olduğunu düşünüyor ama bizim içinde güç bir durum oldu çünkü zor bir bölgede onun yerine birisini bulmamız gerekecek. Diyebilecek bir şey yok herkes istediğini yapma hakkına sahiptir. Profesyonellikte böyle şeyler olabilir. Biz takım olarak mutlu ve rahatız. Barcelona'nın futbol oynamak için en iyi kulüp olduğu düşünülüyor ama başka yer ve kültürlerde oynamak isteyenlerede saygımız var" diyerek Valdes'e küçük bir de mesaj gönderdi.

Valdes'in yerine kimi düşünüyorsunuz sorusuna ise, "Gelecek sezonun sonuna kadar zamanımız var. Şuan için bir problemimiz yok" cevabını veren Villanova, bu sezonun sonunda olası bir ayrılığın olma ihtimalinin sorulması üzerine ise, "Bilmiyorum. Başka bir şey düşünecek vaktimiz yok. Oyunculara yardımcı olmazsanız onlardan verim alamazsınız. En iyi yol yardımcı olmak" diyerek başarılı file bekçisinin ayrılma ihtimalinin olabileceğinide belirtti.

Son olarak Pep Guardiola'nın Bayern Munih'in başına geçecek olmasıyla ilgili görüşlerini bildiren Tito Villanova, "Bundesliga için harika bir olay. Dünyanın en iyi takımlarından birisinin başına geçti. Alman futbolu da onun için iyi olacaktır" diyerek sözlerini noktaladı.

Tümü
 Reklam