Triatlonda 2016 heyecanı

Türkiye Triatlon Federasyonu'nun kurucusu ve onursal başkanı Halil Kılıçoğlu, 2016 Rio de Janerio Olimpiyat Oyunları için hazırlıklara başladıklarını söyledi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Triatlonda 2016 heyecanı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ocak 2013 12:41
Türkiye Triatlon Federasyonu'nun kurucusu ve onursal başkanı Halil Kılıçoğlu, federasyon olarak altyapıya önem verdiklerini ve 2016 Rio de Janerio Olimpiyat Oyunları'na hazırlandıklarını söyledi.

Türkiye Triatlon Federasyonu'nun kurucusu ve onursal başkanı olmanın yanında, Avrupa Triatlon Federasyonları Birliği Denetleme Kurulu Üyeliği görevini de yürüten Kılıçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2016 Olimpiyatları'na gidecek sporcuları gençlerden seçeceklerini belirterek, ''Altyapıya çok önem veriyoruz. Onun için 2016 Rio de Janerio Olimpiyatları'na gidecek sporcularımızı hep gençlerden seçeceğiz. Bunları özel olarak yetiştiriyoruz. Spor Genel Müdürlüğü de bu konuda maddi ve manevi destek veriyor. Onun için 'Bekle bizi 2016 Rio' diyoruz'' diye konuştu.

Türkiye Triatlon Federasyonu olarak bu yıl içinde önemli organizasyonlara ev sahipliği yapacaklarını anlatan Halil Kılıçoğlu, ''19 Mayıs'ta Edirne'de Balkan Duatlon Şampiyonası'nı düzenleyeceğiz. Bu şampiyona için 12 Balkan ülkesinden 175'e yakın sporcu ülkemizi gelecek. Bu durum Edirne'nin tanıtımına ve ekonomisine büyük bir katkıda bulunacak. Bundan iki sene önce Avrupa Şampiyonası'nı Türkiye'ye getirmiştik. Haziran ayında Alanya'da Avrupa Şampiyonası'nı yapacağız Bunun için 2 bin sporcu bekliyoruz. 29 Temmuz'da İstanbul'da Caddebostan'da Avrupa Kupası'nı tekrar gerçekleştireceğiz'' ifadelerini kullandı.

2016 Olimpiyatları için şimdiden yoğun biçimde çalıştıklarını aktaran Kılıçoğlu, ''Triatlon Federasyonu olarak 2016 Olimpiyatları'na gece gündüz demeden çalışıyoruz. Sürekli olarak müsabaka yapıyoruz. Bazen uluslararası müsabakaları Türkiye'dekilerden daha fazla yapıyoruz. Daha çok davet alıyoruz. Türkiye, triatlonda hudutları aşmış durumda'' şeklinde konuştu.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam