Trabzonspor'da Ünal Karaman fırtınası

Yeniden Trabzonspor'a dönen Ünal Karaman, antrenmanlardaki tatlı sert tavırları dikakt çekiyor.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Trabzonspor'da Ünal Karaman fırtınası
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ocak 2013 12:55
Yarım sezon ayrı kaldığı Trabzonspor'a, "Şenol Güneş adına yetkili yardımcı antrenör" olarak dönen Ünal Karaman, antrenmanlardaki tatlı - sert tavırlarıyla dikkat çekti.

GÜNEŞ KENARDA
29 Ocak'ta başlayan Antalya kampındaki antrenmanlarda Teknik Direktör Şenol Güneş'in tavrı da gelecekteki Trabzonspor için ipuçları veriyor. Antrenmanın başlangıcında futbolcular ve teknik kadroya saha ortasında bir konuşma yapan Güneş, daha sonra kenara çekiliyor ve yönetimi Ünal Karaman'a bırakıyor. Yaklaşık 1.5 saat süren antrenmanlarda sadece gerekli gördüğü durumlarda müdahale eden Güneş, bu müdahaleleri de direkt olarak yapmıyor ve görüşlerini Ünal Karaman'a aktarıyor.

TATLI - SERT YAKLAŞIYOR
Yardımcı antrenör Ünal Karaman da antrenmanlardaki tatlı - sert tavrıyla dikkat çekiyor. Oyuncularıyla gerektiğinde şakalaşan, gerektiğinde de sert uyarılar yapan Karaman futbolcular tarafından da çok seviliyor. Takıma yeni katılan oyuncuların da Karaman'ın yaklaşımından memnun olduğu öğrenildi.

AĞABEY MODELİ
Bordo - mavililerde oyuncularla Şenol Güneş arasında köprü görevi görecek yardımcı antrenör eksikliği nedeniyle yeniden takıma dönen Ünal Karaman, deyim yerindeyse bir 'ağabey' modeli olarak çalışıyor. Şenol Güneş'in de oyuncularına, "Her türlü sorununuzu, isteğinizi Ünal hocaya anlatın" diyerek öğrencilerini yönlendirdiği de biliniyor.

"BASİT OYNAYIN"
Antrenmanlarda özellikle çift kale maçlarda oyunu sık sık durduran Ünal Karaman'ın uyarıları da Trabzonspor'un ikinci yarıdaki oyun sistemiyle ilgili ipuçları veriyor. Karaman, "Baskı yapın, hem rakibinizi hem de birbirinizi kontrol edin, uyumayın. Basit oynayın. Boşa çıkan adama bekletmeden pas verin. Çabuk düşünüp basit oynarsanız yorulmazsınız" ifadeleriyle oyuncularını uyarıyor.

"TOPU SEYRETMEYİN"
Ünal Karaman'ın çalışmalarda en çok, oyuncuların antrenmandan kopması, oyuna kendilerini vermemesine kızması dikkat çekti. Bu durumda çalışmayı hemen kesen Karaman'ın, "Hareketliliği sağlayamayacaksak top oynamayı bırakalım, sadece koşalım. Rica ediyorum hareketli olun. Top hareket ediyor, 22 kişi seyrediyorsunuz. Oyuna kendinizi verin, topun hareketine göre alanınızı belirleyin" şeklindeki sert uyarıları oyuncuların adeta kendine getiriyor. Karaman ayrıca hem sahada hem de otelde oyuncularla birebir veya gruplar halinde görüşerek sorunlarını dinliyor, takımla ilgili görüşlerini alıyor.

MAÇ KONUŞMASI YAPACAK MI?
Trabzonspor camiasında Karaman'ın göreve gelişi sonrasında en çok konuşulan konu, Şenol Güneş'in Sportif Direktör olarak sahadaki sorumluluğu Ünal Karaman'a vereceği. Kampın ilk gününde "Bazen maç konuşmasını ona yaptırabilirim" diyerek Karaman'a ne kadar güvendiğini belli eden Güneş'in bu fikrini ne zaman uygulamaya koyacağı ise merak konusu oldu.

HER AŞAMADA GÖREV ALIRIM
Trabzonspor'un hizmetkarı olduğunu belirten Ünal Karaman ise, "Bugün için yardımcı antrenör pozisyonundayım. Yarın ne olacağını bilemiyorum. Ama bizi belli bir kimliğin içinde daraltmak ancak ruhumuzu sıkar. Malzeme toplanacaksa onun içinde oluruz. İdari boyutun içinde de oluruz. Yeteneğimiz ölçüsünde teknik konular içinde de oluruz. Kendimi Trabzonspor'un hizmetkarı pozisyonunda görev almış hissediyorum.Gücümüz yettiği yere kadar çalışırız, olmadığı anda da bayrağı teslim etmesini biliriz" dedi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam