Timsah Arena inşaatı durdu!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı 45 bin kişilik Timsah Arena Stadyumu inşaatı yüklenici firmanın yaşadığı maddi sıkıntı nedeniyle durdu.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Timsah Arena inşaatı durdu!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ocak 2013 15:19
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı 45 bin kişilik Timsah Arena Stadyumu inşaatı yüklenici firma GİNTAŞ'ın maddi sıkıntı içinde olması nedeniyle durdu. Stadyumu yaptıran Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kaba inşaatın yüzde 95'lik bölümünün tamamlandığını belirterek, gerekirse inşaatın başka bir müteahhide verileceğini söylediler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Acemler Semti'ndeki Velodrom sahasında yaptığı Timsah Arena inşaatının yapımını üstlenen ve maddi sıkıntı içinde bulunduğu bildirilen GİNTAŞ firması sahipleri Necip Naci Doğru, Zafer Tolunay ve Enver Eren Bursa 1'inci Asliye Ticaret Mahkemesi'nden iflas erteleme istedi. Mahkemede bu talep üzerine 2 mali müşavir ve bir inşaat mühendisinden oluşan kayyum atadı. Mahkeme ayrıca şirketin mal varlığının korunması için tedbir kararı aldı.

Kayyum heyetinin hazırlayacağı rapor mahkemeye sunulacak. Rapor incelendikten sonra yapılacak duruşmada mahkeme ya şirketin iflasına ya da iflas ertelemesine karar verecek.
İki ay önce Timsah Arena inşaatında çalışan işçiler 3 aydan beri para alamadıklarını öne sürerek, iş bırakmış ve durumu protesto etmişti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ

Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, konuyla ilgili süreci takip ettiklerini belirterek, "Şirket maddi sıkıntılarından kurtulmak için böyle bir karar almış. Hukukçularımız bize bu konuda görüş bildirdi ve bu kararla GİNTAŞ'ın rahatladığını söylediler. Bursalılar merak etmesin şu an şirket stadın kaba inşaatının yüzde 95'lik bölümünü bitirdi. Çok büyük sorunlar olursa belediye yüzde 5'lik bölümü başka bir müteahhide yaptırabilir. Bilindiği gibi çatı gibi, iç donanımlar, zemin gibi birçok ihale başka firmalar tarafından yapılacak. O nedenle Timsah Arena'nın yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından yeniden harekete geçeceğini düşünüyoruz" şeklinde açıklama yaptılar.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam