Terim 'istemem' dedi, Aysal, 'istiyor' ...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in 8 Aralık'ta yaptığı "Diego ve Sneijder'i değil Kaka'yı" istedim açıklamasının ardından birbirinden farklı gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Terim 'istemem' dedi, Aysal, 'istiyor' ...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ocak 2013 12:23
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in 8 Aralık'ta yaptığı "Diego ve Sneijder'i değil Kaka'yı" istedim açıklamasının ardından birbirinden farklı gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Spor kamuoyu, başkan Ünal Aysal ile teknik direktör Fatih Terim'in arasının 'transfer krizi' nedeniyle açık olduğu konusunda görüş bildirirken; Terim'in Sneijder'in transferini istemediği yönünde haberler çıkmaya devam ediyor.

Peki 8 Aralık'tan bu yana neler yaşandı? 8 Aralık'ta "Sneijder'i istemiyorum" diyen Terim, daha sonra "Sneijder'i istiyorum" ifadesini kullandı mı? Başkan Ünal Aysal son yapılan Divan Kurulu toplantısında "Sneijder'i teknik heyet de istiyor, kendi bacağıma sıkar mıyım?" açıklaması kafaları bir kez daha karıştırdı.

Sarı-kırmızılı taraftarlar gibi Galatasaray Yönetimi de Sneijder konusunda farklı yorumlarda bulunuyor. İşte kronolojik olarak Galatasaray'da kim ne dedi, Sniejder rüzgarı...

FATİH TERİM:
- SNEIJDER'İ İSTEMEDİM - 


8 Aralık 2012: Fatih Terim: Ben de başkanıma Sneijder ve Diego'nun yerine Kaka'yı istediğimi söyledim. Sneijder ve Kaka'ya 'hayır' dedim. Onun dışınnda başkanımızla herhangi bir transfer konuşmamız ya da konumuz olmadı."ÜNAL AYSAL: 
- MÜSPET BİR İVME - 

8 Ocak 2013: İtalya'da Moratti ile görüştüm. Bu görüşmenin ana konusu Sneijder değildi ancak bu konuda da müspet bir ivme yaşandı. İki kulübün başkanı olarak bu konuda bir görüş bildirdik. Artık iş oyuncunun bakışında"
ABDÜRRAHİM ALBAYRAK:
- YENİ HAGİ OLACAK - 

15 Ocak 2013: "Biz Sneijder'i bekliyoruz, başkanımız Ünal Aysal ile Sneijder ile görüştü ve şimdi gelecek haberi bekliyoruz. Hem yönetim hem de teknik heyet olarak bir karar verildi. Sneijder'in Hagi olmak istiyorum şeklinde bir açıklama var."
REFİK ARKAN:
- YÜZDE 95 TAMAM - 

14 Ocak 2013: "Olumlu, hiç bir sorun yok. Teklifimizi prensipte kabul etti; Galatasaray'da oynamak istiyor; ama ailesiyle konuyu değerlendiriyor. Son kararını verecek. Bu akşam geç saatlerde de olsa bir haber alırız. Bana göre yüzde 95 kabul edecek"

SEMİH HAZNEDAROĞLU
- BENCE BU İŞ OLMAZ - 
15 Ocak 2013: " "Kaka transferi de öyle oldu. Onda da her türlü fedakârlığı sınırlar dahilinde yaptık. Ama Kaka 'Ben gelmeyeceğim' dedi. Sneijder'in 'Benim acelem yok' diyerek süreci uzatıyor. Bence bu, iş olmuyor demek"

ÜNAL AYSAL:
- DÜNYANIN SONU DEĞİL - 
16 Ocak 2013: "Sneijder'in transferi için Inter ile 7.5 milyon euroluk bonservis bedeli karşılığında anlaşmaya vardık. Sneijder'e de Inter'den aldığı ücretin üçte ikisini teklif ettik. Sneijder'e 3-4 gün süre verdik, olmazsa dünyanın sonu değil. Bizde 28 tane Sneijder var"

SEDAT DOĞAN:
- HENÜZ ANLAŞMA YOK - 
16 Ocak 2013: "Inter ile bir anlaşma söz konusu ve bu durumu da KAP'a bildirdik. Sneijder'e de sunulan bir teklif var ancak bir anlaşmanın olduğunu söyleyememiz. Şayet böyle bir durum olursa, biz bunu KAP'a bildirmek zorundayız"

 

 

Tümü
 Reklam