Taraftar istedi!

Galatasaray Yönetimi, Wesley Sneijder transferine kitlenmiş durumda ancak stoper mevkisi için de arayışlar sürüyor. Sarı-kırmızılı taraftarların stoper tercihi; Ömer Toprak ya da Serdar Aziz.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Taraftar istedi!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ocak 2013 13:44
Galatasaray'da tüm camia Wesley Sneijder transferine odaklanmışken, taraftarlar da defansa yapılacak takviyelerin yolunu gözlüyor.

Sarı-kırmızılıların buluşma noktası olan Webaslan.com bu doğrultuda taraftarlara stoper olarak alınacak ismin kim olmasını istediklerini sordu. Serdar Aziz(Bursaspor), Aykut Demir (Gençlerbirliği), Serdar Taşcı (Stuttgart), Ömer Toprak (Bayer Leverkusen), Matias Silvestre (Inter), Kolo Toure (M. City), John Heitinga (Everton) isimleri arasında yapılan seçimler sonucunda Türk oyuncuların farklı üstünlüğü dikkat çekti.

İLLE DE TÜRK OLSUN

Bayer Leverkusen'de oynayan Ömer Toprak en çok istenen oyuncu olarak göze çarparken; kullanıcıların yüzde 50'si gurbetçi oyuncunun takıma katılmasını istediklerini belirttiler. 24 yaşındaki savunmacının milli takımdan partneri olan Semih Kaya ile Galatasaray'da iyi bir ikili olacağı düşünülürken; oyuncunun yüksek maliyeti ise bazı tartışmalara yol açtı.

Ömer Toprak'ın ardından transferi beklenen isim ise Bursaspor'da sorunlu günler geçiren Serdar Aziz. Taraftarların yüzde 25'lik bir kısmı başarılı savunmacıyı sarı-kırmızılı formayla görmeyi arzularken; genç oyuncunun Türk oyuncu statüsünde olması seçilmesine sebep olan en önemli veri olarak göze çarptı.

TECRÜBE = KOLO TOURE

Stuttgart'da forma giyen Serdar Taşcı ve Manchester City'nin Fildişili yıldızı Kolo Toure ise 3. sırayı paylaştılar. Yorumda bulunanların yaklaşık yüzde 10'unun Aslan olmasını istediği iki isimden Kolo Toure'nin tercih edilme sebebi tecrübe olarak belirtilirken, Serdar Taşçı'nın ise Avrupa deneyimi olan bir oyuncu olduğu ifade edildi.

Diğer adaylar arasında ise Geçlerbirliği'nden Aykut Demir'in Türk statüsünde olması tercih sebebi olurken, Everton'dan John Heitinga ve Inter'den Matias Silvestre'nin transferinin arkasında duran kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmedi.

ÖMER TOPRAK BÖYLE TÜRKİYE DEMİŞTİ 
Tümü
 Reklam