Tahkim Kurulu "faka bastı" Çok ilginç!...

Tahkim Kurulu’nun Ertuğrul Sağlam ile ilgili verdiği kararda yaptığı hata "Bu da yapılır mı ?" dedirtti… Kurul, PFDK’ya hukuk dersi verirken gaf yaptı !...

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Tahkim Kurulu 'faka bastı' Çok ilginç!...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Ocak 2013 12:45
- SPORX ÖZEL – Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın PFDK’dan aldığı 1 maçlık cezasını onayan Tahkim Kurulunun konuya ilişkin kararı ilginç bir gafa imza atmasına neden oldu…

Av.Engin Tuzcuoğlu başkanlığındaki kurulun, kararında Ertuğrul Sağlam’ın bu sezon içinde aynı eylemi ikinci kez gerçekleştirdiği hatırlatılarak, "…PFDK aslında bu eylemden dolayı 1 maç ceza verirken disiplin talimatındaki tekerrür maddesini uygulamalıydı (FDT Madde 12/1). Yani cezayı tekerrürden artırarak vermeliydi " demesi kafaları karıştırdı.

Kurulun, talimatın 12. Maddenin 1. Fıkrasını işaret edip adeta PFDK’ya "hukuk dersi verirken" aynı maddenin 2.fıkrasını atlaması ilginç bir gafa imza atmalarına neden oldu. Çünkü aynı maddenin 2.fıkrası "İhtar ve kınama cezaları ile ikiye kadar (iki dahil) müsabakadan men cezası veya soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı tekerrüre esas olmaz" diyor.

Yani talimatlardaki bu maddeye göre 1 maç ceza alan Ertuğrul Sağlam için terekkür maddesinin uygulanamayacağı net bir şekilde ortadeyken Tahkim Kurulu’nun, "PFDK tekerrürü uygulamayı atlamış" demesi kurulun faka basmasına neden oldu. Bu gelişme üzerine Tahkim Kurulu da "biz bunu para cezası için söyledik" savunması yaptı.  

KARAR METNİ
… VE İLGİLİ MADDEGÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Yasal Uyarı: Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tümü
 Reklam