Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi

TMOK, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, ilkokullardaki öğrencilerine yönelik ''Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi'' kapsamında 7 bin 500 çocuğun eğitilmesi planlanıyor.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Ocak 2013 18:44
Eskişehir'de, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği ve Samsung Electronics'in sponsorluğunda, ilkokullardaki öğrencilere yönelik gerçekleştirilen ''OLİ Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi'' kapsamında tören düzenlendi. 

TMOK Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Porsun, projenin Taşbaşı Kültür Merkezi'ndeki ilk eğitiminde yaptığı konuşmada, Eskişehir'in olimpiyat konusunda çok duyarlı ve aktif bir şehir olduğunu belirterek, Eskişehir'de 2006 yılından beri devam eden OLİ Projesi'nde bu yılki eğitimlerle beraber 50 bin ilköğretim öğrencisine ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti. 

Porsun, projede emeği geçenlere ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür etti. 

Yılmaz Büyükerşen de sporun sadece futboldan ibaret olmadığını bildirdi. 

Güçlü sporcuların, güçlü zihinlere sahip olduğunu anlatan Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi'nin sadece futbol değil, yüzme, hentbol, su sporları gibi alanlarda da çocukları teşvik ettiğini vurguladı. 
Konuşmaların ardından Porsun, Büyükerşen'e teşekkür plaketi verdi. 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin, genç nesillere olimpiyat ve spor kültürünü aşılamak amacıyla Türkiye genelinde düzenlediği OLİ Projesi'nin Eskişehir ayağında, bu yıl ilkokullarda öğrenim gören 7 bin 500 öğrencinin katılması planlanıyor.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam