Sow: "G.Saray maçı aklıma gelince..."

Fenerbahçe'nin Senegalli yıldızı Moussa Sow, geçen sezon Kadıköy'de oynanan Galatasaray maçını hala unutamadığını söyledi.

Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Sow: 'G.Saray maçı aklıma gelince...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Ocak 2013 15:52
Fenerbahçe'nin Senegalli golcüsü TRTSpor'da yayınlanan İşte Goool programından çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Fenerbahçe'nin Senegalli yıldızı, sarı-lacivertli formayı giymekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ve ayrılık gibi bir düşüncesi olmadığını söyledi. Sow, geçen sezon Kadıköy'de oynanan Galatasaray maçıni ise hala unutamadığını ifade etti.

Fenerbahçe taraftarına övgüler yağdıran Sow, sarı-lacivertli taraftarlar gibisini görmediğini "yemin ederim ki Fenerbahçe taraftarı gibi görmedim" sözleri ile dile getirdi. 

- Tek santrforlu sistemden çift santrforlu sisteme geçilmesi halinde performansının artacağını düşünüyor musun?

"Onu bir tek Allah bilir. Fenerbahçe'ye gelmeden önce çift forvetli sistemde oynuyordum. Ben bir şey söyleyemem zaten. Her şeye adapte olabilirim. Zaten Cristian da bana yardım ediyor. Arada sırada bizim hoca da söylüyor Kuyt'a, "Biraz daha yaklaş Sow'a, daha çok forvet tarafında oyna" diye... Onun için bir problem olmuyor. Allah'a şükür hiçbir şeyden şikayetçi değilim. İnşallah Fenerbahçe ile daha çok maç kazanırız. Daha da ileriye gidebiliriz."

"Yemin ederim ki Fenerbahçe taraftarı gibisi yok"

- Taraftarlar Sow'u çok seviyor. Peki o taraftarlara ne söylemek ister?

"Acayip bir taraftara sahibiz. İnanılmaz Fenerbahçe taraftarı. İlk oynadığım maçta Beşiktaş'a karşı gol atmıştım. Sanki başka dünyada gibiydim. Ve yemin bile edebilirim Allah'ın üzerine Fenerbahçe taraftarı gibi hiç bir taraftar görmedim hayatımda. Aklımda bir kaç tane taraftar maçı var. Marsilya gibi, Galatasaray gibi. Oralarda da atmosfer vardı ama Fenerbahçe gibi hiç değiller. Her gün yolda olduğum zaman bile geliyorlar benimle konuşuyorlar, onlarla konuşmaya çalışıyorum. Bu çok mutlu ediyor beni."

- Hayalini kurduğu bir lig var mı oynamak istediği önümüzdeki yıllarda?

"Kafamda bir takım var ama tabii ki bunu söyleyemem sizlere. Benim umudum Fenerbahçe'de ne kadar kalabilirsem kalmak istiyorum. Çünkü Fenerbahçe'yi seviyorum. Sonra gerisine bakarız. Geçen sene geldim zaten. Kupayı kazandık çok iyi oldu. Bu sene belki ligi kazanırız. Diğer arkadaşlarımız eskiden kazanmışlar. Mutluluğu benimle paylaştılar. Acayip bir mutlulukmuş. O mutluluğu bir gün tatmak istiyorum Fenerbahçe'de.

- Şampiyonluk yolunda en büyük rakibi kimi görüyor?

"Derbi olduğu için Galatasaray diyorum. Geçen onlara karşı oynayıp kaybettiğimiz maç aklıma gelince boğazım tıkanıyor. Tek bir maç olduğunu biliyorum ama yine de boğazımda kaldı Benim ve taraftarlarımız için. Bir kere daha oynayacağız Galatasaray ile. İnşallah kazanırız ve herkes mutlu olur."

Tümü
 Reklam