Spor Toto Süper Lig'de Mersin İdmanyurdu'na yenilen Sivasspor, Fenerbahçe ile Ziraat Türkiye Kupası ve ligde yapacağı maçlara odaklandı. Ligde deplasmanda Mersin İdmanyurdu'na 3-0 mağlup olan ve sezonun en farklı yenilgisini alan kırmızı-beyazlılar, Ziraat Türkiye Kupası'nda ve ligde Fenerbahçe ile iki önemli maça çıkacak.
Ziraat Türkiye Kupası'nda (A) Grubu'nda mücadele eden ve geride kalan 4 maçta topladığı 7 puanla grupta iddialı konumda bulunan Sivassspor, çarşamba günü Fenerbahçe'yi konuk edecek. Kırmızı-beyazlılar, gruptan çıkmayı garantileyen güçlü rakibini yenerek, taraftarına kupada yarı final sevinci yaşatmak istiyor.
Sivasspor, bu maçtan 4 gün sonra 3 Şubat Pazar günü ligde rakibine konuk olacak.
Son 6 maçta 1 galibiyet
Sivasspor Spor Toto Süper Lig'de son 6 maçta sadece 1 kez galibiyet sevinci yaşadı. Bu maçlardan 4'ünde yenilen kırmızı-beyazlı ekip, 1 maçtan da beraberlikle ayrıldı.
Ligin 14. haftasında deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a 2-0, 15. haftasında sahasında Galatasaray'a 3-1, 16. haftasında deplasmanda Kardemir Karabükspor'a 1-0 kaybeden kırmızı-beyazlılar, devreyi evindeki 3-1'lik Sanica Boru Elazığspor galibiyetiyle kapattı. İkinci yarıya da puan kayıplarıyla başlayan Sivasspor, geçen haftaki 0-0'lık Gaziantespor beraberliğinin ardından dün de deplasmanda Mersin İdmanyurdu'na 3-0 yenildi.
Kırmızı-beyazlılar, bu skorla sezonun en farklı mağlubiyetini aldı.
Ziraat Türkiye Kupası'nda (A) Grubu'nda mücadele eden ve geride kalan 4 maçta topladığı 7 puanla grupta iddialı konumda bulunan Sivassspor, çarşamba günü Fenerbahçe'yi konuk edecek. Kırmızı-beyazlılar, gruptan çıkmayı garantileyen güçlü rakibini yenerek, taraftarına kupada yarı final sevinci yaşatmak istiyor.
Sivasspor, bu maçtan 4 gün sonra 3 Şubat Pazar günü ligde rakibine konuk olacak.
Son 6 maçta 1 galibiyet
Sivasspor Spor Toto Süper Lig'de son 6 maçta sadece 1 kez galibiyet sevinci yaşadı. Bu maçlardan 4'ünde yenilen kırmızı-beyazlı ekip, 1 maçtan da beraberlikle ayrıldı.
Ligin 14. haftasında deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a 2-0, 15. haftasında sahasında Galatasaray'a 3-1, 16. haftasında deplasmanda Kardemir Karabükspor'a 1-0 kaybeden kırmızı-beyazlılar, devreyi evindeki 3-1'lik Sanica Boru Elazığspor galibiyetiyle kapattı. İkinci yarıya da puan kayıplarıyla başlayan Sivasspor, geçen haftaki 0-0'lık Gaziantespor beraberliğinin ardından dün de deplasmanda Mersin İdmanyurdu'na 3-0 yenildi.
Kırmızı-beyazlılar, bu skorla sezonun en farklı mağlubiyetini aldı.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU