Sergen Yalçın: "Bize yardım etmeleri lazımdı"

Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Galatasaray karşılaşmasının ardından Sagiv Jehezkel'le ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Sergen Yalçın: 'Bize yardım etmeleri lazımdı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Şubat 2024 01:27
Son güncelleme 27 Şubat 2024 02:15
Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Galatasaray karşılaşmasının ardından kadro dışı kalan Sagiv Jehezkel'in durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

İsrail'in Gazze'ye saldırılarıyla ilgili mesaj veren Jehezkel'in ülke hassasiyetleri gereği kadro dışı kaldığını aktaran Yalçın, şu sözleri kullandı;

"Ülkemizin hassas noktalarına dokunan bir olay. Hoş karşılanacak bir olay değil. Olaydan sonra oyuncuyu göndermemizle ilgili siyasetten de aradılar. Antalyaspor olarak ülkemizin hassas noktalarına dokunduğu için oyuncumuzu gönderdik. Aslında en iyi oyuncumuzu gönderdik. Transferi de açıp yerine hiçbir oyuncu alamadık. Madem böyle oluyor bize yukarıdan yardım etmeleri lazımdı. 'En iyi oyuncunuzu gönderdik. Size yardım edelim de bir oyuncu alın. Takımınız eksik kaldı.' deselerdi daha güzel olurdu. Antalyaspor olarak görevimizi yaptık. Sonunda sağ kenar oyuncumuz yok. Bu bölüm bizi sıkıntıya sokuyor. Antalyaspor olarak biz görevimizi yaptık ama sonucunda kenarsız oynuyoruz. O bölüm bizi sıkıntıya sokuyor."

TFF'YE BİLDİRİLEN KADRODA YER ALDI

Antalyaspor, ligin ikinci yarısındaki kadrosunu TFF'ye bildirdi. Akdeniz ekibinin bildirdiği listede İsrailli oyuncunun adının yer alması dikkat çekti.

ANTALYASPOR "İDMANLARA GEL" DEDİ

FIFA davası söz konusu olunca Antalyaspor'un Jehezkel'i geri çağırdığı öne sürüldü.

Sagiv Jehezkel ile görüşen Antalyaspor'un oyuncuyla sözleşmesini fesh etmediğini, 8 maçlık cezasının bittiğini ve antrenmanlara çıkması gerektiği yönünde mesaj yolladığı belirtildi.

NELER YAŞANDI?

Trabzonspor maçında attığı gol sonrası bileğindeki "100 days... 7.10." yazısını gösteren Jehezkel önce kadro dışı kaldı, sonra ise sözleşmesinin feshedileceği duyuruldu.

Golden sonraki mesajında Hamas'ın 7 Ekim'de İsrail'e yaptığı saldırı ve üzerinden geçen 100 günü gönderme yaptığı ortaya çıkan Sagiv Jehezkel için soruşturma açıldı ve İsrailli futbolcu daha sonra sınır dışı edildi.

Tümü
 Reklam