Şenol Güneş: "50 yıl kapanmaz"

Trabzonspor'un deneyimli teknik direktörü Şenol Güneş, 1461 Trabzon maçı sonrası patlayan tartışmalara değindi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Şenol Güneş: '50 yıl kapanmaz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2013 08:29
Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, Ziraat Türkiye Kupası'nda Trabzonspor'un pilot takımı 1461 Trabzon ve Fenerbahçe karşılaşması sırasında ve sonrasında tekrar alevlenen olaylarla ilgili Beyaz TV'ye açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'la birlikte Antalya kampında bulunan Şenol Güneş, başkan Sadri Şener'in tüm enerjisini Trabzonspor'a harcadığını ve kendisinin böyle bir görev için uygun olmadığını söyledi. Trabzonspor'da teknik direktör olmazsa taraftar olabileceğini dile getiren Güneş, Fenerbahçe ile aralarındaki duruma da değindi; "3 Temmuz sürecinden Fenerbahçe ve Trabzonspor büyük zarar gördü. İki takım güzel bir yarış yaparken, iki takım kavga eder duruma geldi. Suç kimdeydi? Kim ne yaptı? Trabzonspor bir suç işlediyse cezasını çeksin. Ben işlediysem ben de çekeyim. Ama ben işlemediysem, bundan neden zarar göreyim" dedi.

"50 yıl kapanmaz"

"Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında bir rekabet vardı ama dostluk da vardı. Bu dostluğu kaybettik. Bu çok kötü bir şey. Ortada ganimet var, bunu paylaşalım anlayışı var" diyen Şenol Güneş bu husumetin çok uzun yıllar devam edebileceğine değinerek; "Biz kupayı aldığımızda bitecek mi? Bizim aldığımız kupa haksızsa ben o kupayı istemem zaten. Bence 50 yılda kapanmaz bu iş. Trabzonspor'un kupa alması da kurtarmaz." dedi ve iki yıldır bu konuya bir çözüm bulunamadığına işaret etti.

FIFA kokartlı hakem Fırat Aydınus hakkında da açıklamalar yapan deneyimli teknik direktör; "Fırat Aydınus geçen sezon 6-7 maçımıza geldi. Hepsinde aleyhte kararlar verdi, bizi doğradı. Beşiktaş ile İstanbul'da oynadığımız maçın hakemi de oydu. İstanbul bölgesi hakemi ve Beşiktaşlı olduğu söyleniyor. O maçta beni rapor etmiş, kimse bilmiyor ama ben 3 maç ceza aldım. Kural neyse uygulandı. Ben itiraz etmedim." diyerek sözlerine son verdi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam