Sarıca: 'Canla başla çalışıyoruz'

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, yeni kurulmuş bir takım için sezonun ilk yarısında önemli işler yaptıklarını söyledi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Sarıca: 'Canla başla çalışıyoruz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ocak 2013 13:56
Beko Basketbol Ligi'nin ilk devresinin bitmesiyle, takımın durumu değerlendirmek için basın toplantısı düzenleyen Sarıca, takımın başarısı için tüm camia olarak canla başla çalıştıklarını söyledi.

Beko Basketbol Ligi'ni 4. olarak tamamladıklarını belirten Sarıca, Spor Toto Türkiye Kupası finallerinde mücadele etmeye hak kazandıklarını, Avrupa Çalenç Kupası'nda da son 16'ya kaldıklarını anımsattı.

Sarıca, kazanma yüzdesi ve mücadelesi açından Pınar Karşıyaka olarak iyi bir sınav verdiklerini belirterek şunları söyledi:

''Oyuncularımızın gösterdiği profesyonellikten son derece memnunum. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz ve karşılıklı güveni kurmuş durumdayız. Savunma yönünde oldukça iyi adımlar attık ve iyi bir uyum yakaladık. Bugün Avrupa Çalenç Kupası ve Beko Basketbol Ligi'nin en az sayı yiyen takımı Pınar Karşıyaka. Savunma, giderek bizim oyun karakterimiz oluyor ve birçok maçta hakimiyet kurmamızı sağlıyor. Hücumdaysa kolektif yönümüzü daha fazla güçlendirip, seçeneklerimizi arttırmamız gerektiğini biliyoruz.''

Yönetim ile uyum içerisinde olduklarını belirten Sarıca, sporda başarıların bir anda elde edilmediğini belirterek, ''Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı'nın ardındaki taraftar, sponsor ve yönetim desteği her türlü hedefi mümkün kılıyor'' dedi.

Karşıyaka Basketbol Şube Başkanı Mutlu Altuğ ise Avrupa Çalenç Kupası'nda iyi bir performans sergilediklerini belirterek, ''Avrupa Çalenç Kupası organizasyonunu İzmir'e almak gibi bir amacımız var. Bu organizasyonu İzmir'e aldığımızda hem İzmir ve Ege basketbolu hem de Türkiye basketbolu için çok büyük bir adım atmış olacağız'' dedi.

-Futbolda yaşanan sıkıntılar-

Mutlu Altuğ, futbolda yaşanan sıkıntıların basketbolu etkilememesi gerektiğini, basketbol şubesinin özerk bir yapıya kavuşması gerektiğini söyledi.

Şube olarak bu yıl özerk bir anlayışla çalıştıklarını kaydeden Altuğ, ''Kulüpteki bazı negatif olaylardan etkilenmiyoruz dersek yalan olur. Geçen yıllara baktığımızda yarı özerk bir yapıya kavuştuk. Mayıs ayında bir kongre olacak. Genel kurulda gündemin ilk maddesi Karşıyaka basketbolunun özerk bir yapıya kavuşturulması'' dedi.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam