Sami Mengütay: "Finali hedefliyoruz"

Türkiye Kano Federasyonu (TURKAF) Başkanı Sami Mengütay, ''Durgunsu disiplininde, Akdeniz Oyunları'nda öncelikle finale kalmayı sonrasındaysa madalyayı hedefliyoruz'' dedi.

Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Sami Mengütay: 'Finali hedefliyoruz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Ocak 2013 15:01
Türkiye Kano Federasyonu (TURKAF) Başkanı Sami Mengütay, ''Durgunsu disiplininde, Akdeniz Oyunları'nda öncelikle finale kalmayı sonrasındaysa madalyayı hedefliyoruz'' dedi. 

TURKAF Başkanı Sami Mengütay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2012 yılında kurumsallaşma adına İstanbul'da ofis kurularak, federasyonun çalışmalarının etkinleştirildiğini ve Ankara'daki ofis ile koordinasyonun verimliliğinin arttırıldığını anlattı. Mengütay, resmi internet sitesini, ikinci kez yenilediklerini ve sosyal medya organları Facebook ve Twitter'da aktif hale geldiklerini söyledi. 

Mengütay, Adapazarı, Samsun, Adana Seyhan Baraj Gölü ve Muğla Köyceğiz Gölü'nde olimpik standartlarda su üstü 9 kulvarlı durgunsu parkurlarının hizmete girdiğini belirtti. Akarsu slalom disiplininde ise Rize'nin Ardeşen ve Artvin'in Yusufeli ilçesindeki yapay slalom parkur inşaatlarının bitme aşamasına geldiği bilgisini verdi. 

Mengütay, masrafları Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Uluslararası Kano Federasyonu ICF tarafından karşılanan antrenör ve sporcuların, ICF ile olan işbirliği çerçevesinde Fransa, İspanya, Slovenya ve Romanya'daki uluslararası kamplara gönderilerek, bilgi ve deneyim kazandığını bildirdi ve şöyle devam etti: 

''1936 yılından beri olimpik olan ve olimpiyatlarda en fazla madalya (48) veren kano sporunda, ortaya konulan ilkeli ve istikrarlı çalışmalar çerçevesinde 2011-2012 sezonunda Avrupa Gençler ve 23 Yaş Altı Kano Şampiyonası'nda şampiyonluk ve dördüncülük elde edilmiştir. Akarsu slalom disiplininde ise sporcularımızın uluslararası yarışmalardaki performansları her geçen gün gelişmektedir. Bu gelişme sonucunda sporcularımız Makedonya'da yapılan Balkan Şampiyonasında final ve yarı finale çıkma başarısı göstermiştir.'' 

2013 yılında önceliklerinin, sporcuların, en üst seviyede performans göstermeleri için spor bilimleri çerçevesindeki projelerle sağlık kontrolü ve performans testlerinden geçirilmesi olduğunu belirten Mengütay, şunları kaydetti: 

''Durgunsu disiplininde, ilk olarak ülkemizde yapılacak Akdeniz Oyunları'nda öncelikle finale kalmayı, sonrasındaysa madalyayı hedefliyoruz. Ayrıca Kanada'da yapılacak Dünya Gençler ve 23 Yaş Altı Kano Şampiyonası'nda önce A finale, sonra madalyaya ulaşmak, Avrupa ve dünya şampiyonalarında ise en az 2 A final ve 3 B finalde yarışmak istiyoruz. Akarsu disiplininde ise ilk hedeflerimiz, gençler ve büyüklerde uluslararası yarışmalarda yarı final ve finale yükselmek.'' 

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam