Ronaldinho o günleri unutamıyor

Brezilya futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan Ronaldinho, Brezilya basınına yaptığı açıklamada kariyerindeki en önemli 5 dönüm noktasını anlattı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Ronaldinho o günleri unutamıyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Haziran 2012 14:26
Kariyerinde bir Dünya Kupası, bir Copa America ve Konfederasyon Kupası zaferi ve iki kez Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan Ronaldinho futbol geçmişini değerlendirdi.

Globoesporte'ye konuşan tecrübeli futbolcu kariyerinde unutumadığı 5 dönüm noktası olarak şu olayları gösterdi:

1 FUTSAL GÜNLERİ VE CLEON

Futbola futsal oynayarak başlayan Ronaldinho, Porto Alegre'de geçirdiği günlerde kendisini keşfeden ve ona çok şey öğreten Cleon'u unutamıyor. Kendisine profesyonel futbol oynaması yönünde tavsiyelerde bulunan teknik direktörü Cleon'a, verdiği röportajda teşekkür eden Ronaldinho futbola dair yaşanılan her olayın ilk adımın o günlerde atıldığını söylüyor.

2- DUNGA'NIN TERCİHİ

Bir dönem Brezilya Milli Takımı'nı da çalıştıran Dunga'nın kendisini Brezilya Milli Takımı'na almasını değerlendiren yıldız futbolcu, Dunga'nın yaptığı bu seçimin kariyeri açısından büyük bir adım olarak gördüğünü kaydetti.

3- VENEZUELA'YA ATILAN GOL

Brezilya Milli Takımı formasıyla attığı ilk golü anlatan Ronaldinho, Venezuela filelerine attığı golün kendisi için çok özel olduğunu ve bu golün Brezilya Milli Takımı'ndaki kariyerinin en önemli adımı olarak gördüğünü söyledi.

4- DÜNYA KUPASI

Paris Saint Germain günlerinde performansının iyi olduğunu ve bu sebeple 2002 Dünya Kupası'nda Brezilya Milli Takımı'nda görev aldığını belirten dünyaca ünlü yıldız, Dünya Kupası'nı kazanacaklarını turnuvanın başında hissettiğini söyledi.

5- BARCELONA GÜNLERİ

Katalan ekibinde geçirdiği beş yılı "müthiş" olarak nitelendiren Ronaldinho, Barcelona'da çok mutlu günler geçirdiğini ve kazanılan bir çok başarıda payı olmasının kendisini fazlasıyla mutlu ettiğini belirtti.Tümü
TÜMÜ