Riva'da dev zirve: Dursun Özbek - Mehmet Büyükekşi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek bugün Kulüpler Birliği'nin temsilcisi olarak Riva'da TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile seçim tarihi için görüşme yapacak. İşte detaylar...

Haber; Sabah, Fotoğraf; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Riva'da dev zirve: Dursun Özbek - Mehmet Büyükekşi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Nisan 2024 09:18
Son güncelleme 22 Nisan 2024 12:30
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek bugün Kulüpler Birliği'nin temsilcisi olarak saat 16.00'da TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Riva'da bir araya gelecek.

Bir kısım kulüp, TFF'nin 18 Temmuz olarak açıkladığı seçim tarihinin haziran başına çekilmesini istiyor.

Dursun Özbek geçen hafta, "Bu işin diyalogla çözülmesinden yanayım. İmza toplayarak olmaz" açıklaması yapmıştı. Özbek, Riva'da yeni seçim tarihi için Büyükekşi ile kritik bir toplantı yapacak.

BÜYÜKEKŞİ ERKEN SEÇİME SICAK BAKMIYOR

TFF'nin 18 Temmuz olan seçim tarihini 8 Temmuz'a çekebileceği öğrenildi. TFF yönetimi haziran başına 2024 Avrupa Şampiyonası nedeniyle sıcak bakmıyor.

BAKANLIĞA YAZI GÖNDERİLDİ

Öte yandan Kulüpler Birliği'nin Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 'TFF Seçimleri neden Haziran'da yapılmalı' konu başlıklı bir resmi yazı gönderdiği belirtildi.

YENİDEN ADAY OLABİLİR

Ayrıca, mevcut başkan Mehmet Büyükekşi'nin, yapılacak seçimde TFF Başkanlığı için yeniden aday olabileceği konuşuluyor.

"17 KULÜBÜN HABERİ YOK"

Sabah'ın haberine göre; Türk futbolu gözünü Riva'ya çevirirken Kulüpler Birliği resmi hesabından TFF için yapılan, "Seçim tarihini haziran başına alın" bildirisinden Galatasaray dahil 17 kulübün haberinin olmadığı ortaya çıktı.

Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç'un "Yayınlayın" dediği metinden sadece Kasımpaşa ve Adana Demir'in bilgisinin olduğu öğrenildi. 

 
Tümü
 Reklam