Real çıldırdı!

Real Madrid taraftarı, başkan Florentino Perez'den sadece iki oyuncunun transfer edilmesini istiyor; David Silva ve Radamel Falcao...

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Real çıldırdı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Ocak 2013 15:42
- SPORX DIŞ HABERLER - İspanyol Marca Gazetesi'nde yapılan ankete göre Real Madrid taraftarı sezon sonunda Rademel Falcao ve David Silva'yı takımda görmek istiyor. Real Madrid Başkanı Florentino Perez'den sezon sonunda iki oyuncu isteyen Real Madrid taraftarları, bu iki ismin de Falcao ve Silva olduğunu belirtti.

2009/2010 sezonunun devre arasında yine Marca tarafından yapılan ankette David Silva yine taraftarların yüzde 63.8'lik kısmı tarafından en fazla istenen oyuncu durumundaydı fakat yıldız oyuncu Premier Lig'in yolunu tutmuş ve Manchester City'yle sözleşme imzalamıştı.

Bu sezon Bernabeu'da Real Madrid'in, Manchester City'yi son beş dakikada bulduğu iki golle 3-2 mağlup ettiği Şampiyonlar Ligi maçında, tribünlerdeki Madrid taraftarlarının yüzde 76,7'si Manchester City forması giyen David Silva'yı yoğun tezahürat ve alkışlarla onurlandırmıştı.

Los Galacticos'ta daha önce hiçbir oyuncu David Silva kadar istenen bir oyuncu olmamıştı. Marca'nın yaptığı anketten çıkan bir diğer sonuç da; yaş aralığı 30-44 arasında olan Real Madrid taraftarlarının son 5 yılda David Silva'ya olan ilgisi de artmış durumda. Mart 2010'da bu yaş grubu David Silva'ya yüzde 80.6 oranında oy verirken bu oran şimdi yüzde 82,1'e yükselmiş durumda.

KOLOMBİYALIYI BEKLİYORLAR

Real Madrid taraftarların ikinci sırada istediği yıldız ise Atletico'nun yıldızı Radamel Falcao. Falcao'yu yüzde 70,7'lik oranla yaş ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın her on kişiden yedisi istiyor. Buda 60 milyon taraftarın Kolombiyalıyı istediği anlamına geliyor. İlginç bir istatistikte 5 yaşıdan küçük Madrid taraftarları göz önüne alındığında ise Falcao'nun oranı yüzde 76,8'e yükseliyor.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam