"Rapor böyle yazılır" dersi...

SPORX ÖZEL - Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu aldığı karar neticesinde hakemlere "rapor nasıl yazılır" dersi vermeye hazırlanıyor.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Rapor böyle yazılır' dersi...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Ocak 2013 12:56
SPORX ÖZEL - Ligin ilk yarısına damga vuran "rapor krizlerinin" ardından Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu 8 Ocak'ta Antalya'da yapılacak olan Üst Klasman Hakem seminerinde tüm hakemlere "rapor nasıl yazılır?" dersi verilmesini kararlaştırdı.

Üç FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın F.Bahçe - G.Saray (Süper Kupa), Fırat Aydınus'un Eskişehir - F.Bahçe ve Halis Özkahya'nın da G.Saray - F.Bahçe karşılaşmalarından sonra Hukuk Kurulu'na yolladıkları raporların kriterlere uymaması ve bu nedenle ek rapor yazmak zorunda kalmalarının ardından MHK çareyi seminere ders koymakta buldu. Özellikle Halis Özkahya'nın raporunun gündemde çok tartışılmasının ardından TFF Baş Hukuk Müşaviri Av. Faruk Baştürk'ün 9 Ocak 2013 günü MHK seminerinde tüm hakemlere "disiplin raporları nasıl yazılır?" konusunda bazı hatırlatmalar yaparak 2 saate yakın bir ders vereceği ortaya çıktı.

ALP - DEMİRÖREN ZİRVESİ CUMA GÜNÜ

Tahkim Kurulu'nun Fenerbahçeli Raul Meireles'in cezasını 4 maça indirmesi MHK'de şok etkisi yaşatırken başkan Zekireya Alp'in yurt dışından yeni dönen TFF Başkanı Yıldırım Demirören'le konu hakkında bir görüşme yapacağı ortaya çıktı. Alp ile Demirören cuma günü saat 16.00'da TFF'nin İstinye'deki merkezinde biraraya gelecek.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Yasal Uyarı: Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tümü
 Reklam